Program księgowy i perfekcjonizm

Jeśli chodzi o wybór rzeczy do firmy, zawsze mam sporo dylematów. Chciałabym mieć wszystko, co najlepsze, ale nie zawsze się to uda. Przedsiębiorca nie może być perfekcjonistą tak, jak ja. Musi nauczyć się popełniać błędy. Ja ciągle się tego uczę, bo wiem, że bez tego moja firma długo nie pociągnie.

Księgowość internetowa a może program?

księgowość internetowaNie można się przejmować każdą pierdołą. Oczywiście, to ważne, jaki program księgowy wybiorę, ale nie jest to aż tak istotne, żeby myśleć nad tym trzy tygodnie i wstrzymywać się z decyzją. Lepiej wprowadzić coś nowego i wtedy zobaczyć, czy działa. Potem można przecież przetestować w razie czego inne rozwiązanie. Nie ma z tym najmniejszego problemu. Program finansowo księgowy to nie żadna tragedia, nawet jeśli się nie sprawdzi. Tak sobie w kółko gadam, bo kiedy myślę rozsądnie, wszystko to wiem. Czasami jednak wyłączam rozsądek i wtedy za długo się zastanawiam nim podejmę jakąkolwiek decyzję. Kolega mi radził, jaki program księgowy wybrać a może ma być to innowacyjna księgowość internetowa. Mówił też, że przydałby się program magazynowy. Ja jednak muszę się zawsze sam namyślić i dopiero wówczas, w sposób jak najbardziej flegmatyczny dokonuję wyboru. Mam czasami aż siebie dosyć w tej kwestii, ale widzę, że jednak zmieniam się na lepsze.

Myślę, że kwestią treningu jest, żebym nauczyła się w końcu szybciej decydować. Jako przedsiębiorca poza tym radzę sobie naprawdę nieźle. Moja firma ciągle się rozwija i naprawdę potrafię nieraz szybko reagować. Tylko wówczas, kiedy myślę, że mam czas, zbytnio się ociągam. Jestem jednak dobrej myśli.