Fartuszki dziecięce do zabaw farbkami

Moja córka bardzo lubi wszelkie zabawy plastyczne. Rysuje, maluje, bawi się plasteliną i wycinankami. Nigdy nie ma dosyć. Ciesze się z tego, bo w końcu dziecko musi się bawić i rozwijać. Dobrze jest mieć określone zainteresowania.

Fartuszki dziecięce odporne na plamy

kolorowe fartuszki dziecięceOstatnio czytałam w internecie wiele rzeczy odnośnie zabaw z dziećmi. Spodobało mi się bardzo malowanie na płótnie. Rozkłada się wielkie płótno na podłodze i maluje się rączkami. Można robić odciski dłoni, malować palcami. Jeśli kupi się specjalne farbki do tkanin to całość będzie trwała i można ją użyć, na przykład jako dekoracji do pokoju dziecięcego. Małej na pewno się spodobają. Jednak bałam się tego, że cale ubranko będzie wtedy miała zabrudzone. Nawet jak dam jej jakieś stare ubranka to i tak szkoda by było je całe zachlapać farbą. Pomyślałam, że skoro fartuszki sprawdzają się przy gotowaniu, to znaczy że i tutaj się przydadzą. Jeśli kupię kolorowe fartuszki dziecięce to na pewno będzie je chciała założyć. Tak tez było. Zamówiłam takie plamoodporne ze strony internetowej. Były bardzo ładne i miały dziecięce wzorki. Do tego też można było je prać w pralce i się łatwo nie brudziły. To dla mnie było ważne, bo chciałam, żeby jej ubranka były dobrze ochronione przed farbkami, jednak chciałam, żeby wszystko było praktyczne i mogło być wykorzystane ponownie. Kindze fartuszek się spodobał podobnie jak moja zabawa. Razem stworzyłyśmy ładne, kolorowe obrazki na płótnie, które potem posłużyły jako obrusik, na stoliku do zabaw lalkami.

Takie kreatywne zabawy są bardzo ważne, bo rozbudzają ciekawość dziecka. Trzeba zadbać o to, by zawsze miały coś ciekawego do robienia, bo na naukę i siedzenie w książkach jeszcze będą miały czas. Teraz liczy się zabawa i przyjemności.