Biuro internetowe i zakładanie spółek

Wszystko ulega zmianom wraz z rozwojem świata. Kiedyś słowo „biuro” kojarzyło się jednoznacznie z pomieszczeniem w którym wykonywano pracę. Dziś to słowo nie musi oznaczać wcale fizycznego miejsca. Opłaca się teraz mieć wirtualne biuro. Nie trzeba opłacać czynszu i energii elektrycznej ani sprzątaczek.

Zakładanie spółek nie jest trudne

zakładanie spółekOczywiście jest to lepsze rozwiązanie tylko dla małych przedsiębiorstw. Ostatnio uległam namowom męża i założyłam właśnie takie biuro wirtualne we Wrocławiu. W mojej ofercie znajduje się głównie rejestracja spółek – to ja jestem od „papierkowej roboty”, czyli zajmuję się formalnościami związanymi z założeniem różnych innych spółek. To dość dobre zajęcie, bo wbrew pozorom mamy wiele zleceń – ludzie nie lubią zajmować się takimi formalnościami. Moją pracę ułatwia fakt, że dziś większość z czynności koniecznych do rejestracji można wykonać bez wychodzenia z domu, właśnie przez internet. Zakładanie spółek przez Internet we Wrocławiu nie jest czynnością trudną, raczej schematyczną, nudną i wymagającą dużej dokładności. Ale jestem w tym całkiem dobra, można na mnie liczyć, dlatego już zdobyłam wielu klientów. Żaden z nich nie skarżył się na moje usługi. Chyba cały Wrocław korzystał już z moich usług, a tutaj firmy zakłada się bardzo często. To, co się później z nimi dzieje – czy odniosą sukces, czy upadną – nie zależy już ode mnie. Ja zajmuję się tylko ich zarejestrowaniem, a potem nie mam już styczności z założonymi przeze mnie spółkami. Oferta jest dobra – pomagam także z innymi kwestiami dotyczącymi rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Często wspominam też o tym, jak ważna jest autopromocja. Polecam jako grafika mojego kuzyna, który chętnie podejmuje się różnych zleceń.

Interes kręci się całkiem dobrze, choć nigdy wcześniej nie pomyślałabym, że będę pracowała przez internet. Świat ulega ciągłym zmianom i dziś większość rzeczy dzieje się właśnie w wirtualnej rzeczywistości. Niesie to ze sobą wiele korzyści, ale również realne zagrożenia, choćby dla komunikacji interpersonalnej. To bardzo rozległy temat do dyskusji.