Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

Mało kto spośród moich znajomych, może powiedzieć, że języka angielskiego nauczył się tylko ze szkoły i potrafi posługiwać się nim całkowicie swobodnie. Niestety większość z nich musiało zdecydować się na pójście do szkoły językowej, aby znać angielski czy inny popularny język obcy na poziomie komunikatywnym.

Szkoła językowa w Polsce czy za granicą?

sprawdzona szkoła językowa w BydgoszczyObecnie bardzo popularnym rozwiązaniem udanie się na kurs do zagranicznej szkoły językowej, jednak czy będzie ona lepsza niż sprawdzona szkoła językowa w Bydgoszczy? Na pewno jest wiele zalet nauki języka obcego za granicą, sama myśl już wyjazdu i obcowania z inną kulturą wydaje się być czymś niesamowitym. Tym bardziej, że na dzień dzisiejszy do dyspozycji mamy kilkanaście krajów, gdzie możemy wyjechać by uczyć się języka, poza tak popularnymi miejscami jak Londyn, Paryż, Frankfurt, mamy możliwość wyboru bardziej egzotycznych i orientalnych zakątków jak Malta, Meksyk, Kuba czy Chiny. Perspektywa połączenia wakacji w tak rzadkich i niełatwo dostępnych miejscach wraz z nauką wydaję się być ekscytująca. Dodatkowo za granicą nieprzerwanie obcujemy z nauczanym językiem, poza zajęciami musimy się nim posługiwać także przy okazji zakupów, pytając o drogę, godzinę, czy po prostu zapoznając ludzi. Jednak nie zapominajmy o najważniejszej kwestii czyli finansowej. Wybierając szkołę językową we własnym mieście, zdecydowanie wydamy znacznie mniejszą sumę, aniżeli ucząc się za granicą. Poza tym kurs w Polsce trwa dłużej w związku z czym materiał jest bardziej rozłożony w czasie.

Nie jesteśmy pospieszani w nauce, szkoła w dużym stopniu dostosowuje się do naszego toku i tępa nauczania. Za granicą, native speakerzy ściśle trzymają się programu, zwykle wyjazd odbywa się w okresie wakacyjnym i jest organizowany na czas od tygodnia do maksymalnie miesiąca, czy taka ilość czasu wystarczy by dobrze nauczyć się języka?