Maratony i trener personalny

Obecnie bardzo popularne stały się maratony. Nie są to typowe biegi na 42 kilometry, lecz krótsze np. na 10 czy 5 kilometrów. Organizuje się je z różnych powodów. Jednym z nich jest chęć niesienia pomocy.

Warszawski trener personalny nam pomoże

trener personalnyCzęsto dochody z całej imprezy są przeznaczane na jakiś środek czy placówkę wychowawczą. Obecnie wiele fundacji charytatywnych organizuje takie przedsięwzięcia. Drugim z powodów jest chęć wyciągnięcia społeczeństwa z domu. Jesteśmy krajem dość ruchliwym. Lubimy pójść do restauracji, kina czy na kręgle. Najbardziej jednak lubimy siedzieć w domu. Raczej nie pali nam się również do wychodzenia na boisko, by pobiegać czy po prostu pojeździć na rowerze. Jesteśmy trochę zbyt bierni i źle nastawieni do sportu. Już nawet dzieci w podstawówkach różnymi sposobami próbują wymigać się od ćwiczeń na wf-ie. Lecz by pobiec nawet w takim krótkim maratonie, trzeba być odpowiednio przygotowanym. Najlepiej zrobić sobie trening indywidualny, trwający około miesiąc przed biegiem jeśli to 5 kilometrów i z 2 miesiące jeśli 10 kilometrów. Pomóc nam w tym może trener personalny warszawa. Taki trener osobisty dostosuje nam ćwiczenia do naszej wagi, kondycji oraz tempa. Z nim do maratonu przygotujemy się przede wszystkim rozsądnie. Takie treningi personalne dają nam bowiem odpowiedni rozkład ćwiczeń.

Ćwicząc w domu często się przetrenowujemy i nie uzyskujemy zamierzonych efektów. Jednak pomijając kwestię przygotowań, takie aktywności fizyczne są bardzo ważne. Sport nie tylko daje nam lepszą sylwetkę ale i samopoczucie.