Rolnictwo źródłem natchnienia

Przez wieki artyści czerpali inspirację z naprawdę różnych rzeczy. Muzami bywały piękne kobiety, kobiety inteligentne jak Kleopatra, boginie, zjawiska atmosferyczne, zwierzęta. O różnych rzeczach można pisać, różne rzeczy można malować i wychwalać.

Maszyny rolnicze na obrazie – nowoczesna wieś

maszyny rolniczeTo, jaki przedmiot podziwu znalazł sobie jeden artysta z Wielkopolski, przechodzi ludzkie pojęcie. Ów bardzo miły młody człowiek po skończeniu szkoły plastycznej wybrał się do swoich dziadków na wieś, żeby odpocząć i zintegrować się z rodziną. Wieś była natchnieniem dla wielu słynnych artystów, ludzie urzekało piękno roślinności i cudowne widoki, a także bliskie obcowanie z naturą, podziw budziła ciężka praca rolników. Tymczasem naszemu młodemu artyście najbardziej przypadły do serca maszyny rolnicze, których ogromne rozmiary, potęga i żywe kolory rozpaliły jego wyobraźnię. Stwierdził, że trzeba malować wieś nowoczesną, taką, która istnieje naprawdę dookoła nas, a nie dawną wieś sprzed wieków, która dawno zaginęła gdzieś w odmętach czasu. Zaczął więc malować najróżniejsze obrazy, których wspólnym tematem były maszyny rolnicze. Nie ograniczał się w swoich dziełach tylko do traktorów, ujmował temat szeroko. Przedstawiał na płótnie rozrzutniki obornika w akcji, tworzył akwarele z ogromnymi kombajnami na tle zachodzącego słońca, szkicował wozy paszowe otoczone zwierzętami.

 

Jego dzieła odtwarzały realia wsi bardzo wiernie, było w nich widać naturalizm. Taki oto niesamowity artysta zamieszkał w mojej rodzinnej wsi.

Ciekawskich zapraszam na stronę Viomar-agro gdzie można obejrzeć przeróżne maszyny rolnicze