Czy makijaż permanentny jest dobrym pomysłem?

Każdy z nas poprawia swoją urodę. Tuszowanie mankamentów, podkreślanie silniejszych stron, dodatkowe zdobienie ciała to powszechnie stosowane triki pomagające nam w podnoszeniu własnej samooceny. Nie zawsze jednak towarzyszy temu zachowanie umiaru i zdrowego rozsądku.

Makijaż permanentny brwi coraz popularniejszy

makijaż permanentny brwiOczywiście granica ładnie-brzydko jest rysowana bardzo indywidualnie a tolerancja społeczna jest coraz bardziej naginana. Mało na kim robi już wrażenie kontrowersyjny strój, tatuaże czy piercing. Co więcej nasze ciała coraz częściej odbierane są jako nośniki istnych dzieł sztuki, tatuaże niosą za sobą zarówno bogatą formę jak i treść. Wśród ludzi lubiących mniej wyraziste formy zdobienia ciała dużą popularność zdobywa permanentny makijaż. Delikatny i dobrze wykonany podkreśli lub złagodzi nasze rysy twarzy. Niestety jest i druga strona medalu. Sprzęt do tatuowania jest coraz tańszy i powszechniejszy a co za tym idzie jest coraz więcej tatuażystów- amatorów, kolegów kolegi itp. Jak grzyby po deszczu wyrastają salony oferujące niedrogi makijaż permanentny brwi w Warszawie. Jakość wykonanych usług pozostawia często jednak wiele do życzenia. Tatuaże są niedbałe, niedokończone a makijaż zbyt wyrazisty. O ile tatuaż zazwyczaj idzie przynajmniej sprawnie zakryć o tyle makijaż będzie nas zwyczajnie szpecić cały czas. Na szczęście usuwanie makijażu permanentnego również bardzo się ostatnio upowszechniło. Technika w tym względzie znacząco poszła do przodu.

 

Niemniej jednak jest to nadal spory wydatek a rezultaty nie zawsze mogą być zadowalające. Dlatego tak bardzo ważnym powinno być zachowanie odpowiedniego dystansu do siebie i swojego ciała. Nie bądźmy dla siebie tak krytyczni, zawsze przecież może być gorzej.