Standardy w pokoju hotelowym

Pokój hotelowy to elementarna komórka organizmu całego hotelu. Nikt nie zaprzeczy, że pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne i hotele potrzebują również świetnych stron internetowych, dobrych zdjęć w galeriach, oraz reprezentacyjnego hallu.

Pokoje hotelowe oraz meble hotelowe muszą spełniać pewne normy

meble hoteloweJest to jednak wszystko dodatkiem, albo nawet tkanką budowaną na bazie tego, czy pokój hotelowy jest atrakcyjny. Dlatego właśnie tak ważną kwestią jest wyposażenie wnętrz hotelowych. Wygląd pokoi, standard jaki prezentują i styl w jakim są urządzone to najlepszy materiał reklamowy dla całego hotelu. To właśnie to przyciąga potencjalnych gości. Meble hotelowe muszą spełniać określone standardy, poza wpasowaniem się w stylistykę. Liczy się nie tylko wygląd i jakość wykonania, ale też to jakie meble znajdziemy po naciśnięciu klamki. Podstawowym elementem wyposażenia pokoju jest łóżko. Najpopularniejszym modelem są tak zwane łóżka typu kontynentalnego. Podstawowe meble do hoteli to zestawy składające się z dużej szafy na ubrania, stołu z przynajmniej dwoma krzesłami, szafek nocnych stojących przy łóżkach. W pokoju dla pary powinna stać jedna z każdej strony. Oprócz tego przy drzwiach wejściowych powinniśmy znaleźć kilka wieszaków na ścianie. W dobrym tonie byłaby również jakaś komoda, albo szafka na buty. Dobrze byłoby również, gdyby w pokoju znalazła się przestrzeń do pracy – być może jakieś biurko, a także toaletka.

W pokojach najczęściej spotkamy jednolitą wykładzinę. Jeżeli jej nie ma, a jest inny rodzaj podłoża, powinno znaleźć się w nich kilka dywaników. Jak widać, by pokój był funkcjonalny, określone standardy muszą zostać spełnione.