Targi szkół i stoisko targowe

Kończąc liceum, w życiu każdego ucznia następuje pewnego rodzaju przełom. W tym momencie bowiem kończy się ich kariera szkolna i zaczyna praca lub całkiem inna szkoła życia zwana studiami.

Stoisko targowe, które mnie zainteresowało

stoisko targowe

Przed nimi stoi jeden z najważniejszych wyborów w ich życiu, który rzutuje na ich późniejszą karierę zawodową, tak więc co dalej? Po ukończeniu liceum i ja nie miałam pojęcia co dalej ze sobą zrobić. Wszyscy moi znajomi szli na studia, a każdy z nich miał jakiś określony kierunek i obraną ścieżkę kariery, wraz ze szczegółowym planem gdzie po studiach będą składali CV i gdzie chcieliby pracować. Próbowałam przeglądać oferty uczelni, ale było tego tyle, że nie mogłam się we wszystkim połapać. Na szczęście widocznie ktoś nade mną czuwał gdyż w tym czasie akurat zorganizowano w naszym mieście targi szkolne, na których uczelnie rozkładają swoje stoiska targowe z ofertą kierunku studiów, a także przedstawiciele danych uczelni i proponowanych kierunków studiów omawiają o przebiegu toku nauki oraz jakie wymagania należy spełnić, by móc rozpocząć naukę na danym profilu. Niektóre systemy wystawiennicze, miały nawet informację gdzie można pracować zostając absolwentem danego toku kształcenia z podaniem konkretnych firm. Moją uwagę najbardziej przyciągnęło stoisko targowe jednej z uczelni w Poznaniu.

Zapraszali oni do zapisania się na kierunek Technologia Żywności i Żywienie Człowieka. Po nim, można było znaleźć pracę między innymi w laboratorium badania żywności czy jako technolog w zakładach produkcyjnych. Może właśnie ta praca byłaby spełnieniem moich marzeń?