Czy naklejki ścienne zakryją plamy?

Niestety jakiś czas temu przydarzył mi się bardzo przykry wypadek. Po prostu rozlałam sok na ścianę. Mam biurko ustawione tuż przy niej i po prostu niechcący zepchnęłam kubek z sokiem prosto na dopiero co pomalowaną ścianę.

Naklejki ścienne w różnych rozmiarach

naklejki ścienneNie mogę tego przeżyć i zastanawiam się czy istnieje jakaś metoda, aby zakryć ten brzydki efekt moich impulsywnych działań. Koleżanka z pracy mówiła mi, że może naklejki na ścianę dadzą radę się z tym uporać. Ja mam jednak co do tego poważne wątpliwości. Przecież taka duża plama chyba nie może być zakryta. Nie wiem czy naklejki ścienne w tak wielkim rozmiarze istnieją. Na pewno zaś nie będę w najbliższym czasie ponownie malować ściany. Przejechanie pędzlem jedynie w tym jednym miejscu poskutkowałoby zaś jedynie tym, że to miejsce tak samo albo jeszcze bardziej by się wyróżniało. Szkoda więc zachodu. Myślałam jednak jeszcze o czymś takim jak szablony malarskie. Słyszałam, że coś takiego istnieje, tylko nie wiem do końca jak działa. Wiem, że za ich pomocą moja znajoma stworzyła sobie piękne wzory w salonie. Nie wiem jednak czy znajdę szablon akurat w takim rozmiarze, żeby zakrył fragment oblany sokiem. Kto jednak nie ryzykuje, ten nic nie ma. Podobnie jak naklejki, szablon musiałby być dość dużych rozmiarów. W internecie widziałam, że takie istnieją, więc może jest nadzieja. Ja dotąd mam naklejki do kuchni właśnie stworzone na takiej zasadzie jak te, które myślałam mieć naklejone na plamę.

Są one jednak dość małe. Muszę zapytać jakiegoś eksperta czy mają interesujący mnie rozmiar. Po prostu zmierzę dokładnie plamę i napiszę do jakiegoś sklepu.