Koperta C6 dla grafika komputerowego

Pracuję jako grafik komputerowy. Wydawać by się mogło, że wszelkie projekty będę przedstawiała swoim klientom na komputerze, a nie w formie wydruków. Nic bardziej mylnego. Szczególnie kiedy robię plakaty reklamowe, czy jakieś banery to klient chce je widzieć w naturze, a nie tylko an ekranie komputera.

Musiałam się cofnąć i zapłacić za kopertę C6

koperta c6Dlatego też na stałe współpracuję z jedną drukarnią cyfrową, bo nie opłaca mi się kupowania drogiego sprzętu do dużych wydruków. Wolę od czasu do czasu skorzystać z ich usług. Ostatnio jednak klient mnie bardzo zaskoczył i poprosił o wydruk w naturalnej wielkości. Niby nie był to wielki billboard, ale i tak nie wiedziałam gdzie mogę coś takiego wydrukować. W końcu dowiedziałam się, ze takie funkcje ma ploter. Jeśli mamy takie urządzenie jak również papier do plotera to możemy uzyskać naprawdę duże wydruki. To było rozwiązanie mojego problemu. Musiałam tylko znaleźć w swojej miejscowości taką drukarnię, która ma w swojej ofercie tak duże wydruki. Nie było to łatwe ale w końcu się udało. Przy okazji kupiłam jeszcze koperty bąbelkowe bo nigdy nie wiadomo kiedy się przydadzą. Już chciałam wychodzić, kiedy przypomniało mi się, ze potrzebna będzie mi jeszcze koperta c6. Musiałam się zatem cofnąć i znowu zapłacić.

Przynajmniej mój klient był zadowolony z mojego projektu i nie musiałam znowu drukować go w naturalnej wielkości. Było to kłopotliwe, ale przynajmniej wiem teraz gdzie mogę dokonać takich rzeczy w swojej miejscowości. Taka wiedza zawsze jest przydatna w niedalekiej przyszłości.