Akcesoria jeździeckie i własna hodowla koni

Przez bardzo długi czas zastanawiałem się czym mógłbym się zająć na emeryturze, ponieważ miałem naprawdę wiele wolnego czasu. W końcu zdecydowałem, że mógłbym wrócić do swojej dawnej pasji, którą są konie. Chciałem zacząć hodować konie czystej krwi arabskiej.

Własna hodowla koni jest coraz bardziej opłacalna

jeździectwoOne miały bardzo szlachetny wygląd i stwierdziłem, że będą się idealnie nadawały do moich warunków. Oczywiście wiedziałem, że będę musiał sporo zainwestować. Dawniej miałem jakieś akcesoria jeździeckie, ponieważ sam uczęszczałem na zawody sportowe. Bardzo lubiłem angażować się w takie rzeczy. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji musiałem zobaczyć jaką mam zdolność kredytową. Stajnia oraz wybieg i kupno zwierząt nie należały do tanich wydatków. Na dodatek siodła, czaprak oraz inne rzeczy również nie były zbyt tanie. Moja żona także była wielką fanką koni. Ona wygrywała bardzo dużo nagród, ponieważ od wczesnych lat jeździła w zawodach na najlepszych wierzchowcach. Do teraz jej bryczesy damskie znajdują się w naszej garderobie. Oprócz tego mamy inne rzeczy, które pozostały z przeszłości. Między innymi są to bardzo porządnie zrobione ochraniacze dla konia. Jednak przed rozpoczęciem własnej hodowli musiałem zarejestrować się w związku i uzyskać pozwolenie. Żaden amator nie wzbudzałby zaufania wśród innych osób. Taka była szara rzeczywistość.

Musieliśmy również nawiązywać kontakty z innymi hodowcami zwierząt. Było to dla nas nie zwykle ważne, ponieważ w końcu mieliśmy czas na swoją pasję, którą jest hodowla koni. Najważniejsze w tym jest też zaangażowanie, ponieważ bez tego nic się nie uda.