Monstrum, albo ogrodzeń gabionowych opisanie

Na rynku można znaleźć bardzo duży wybór ogrodzeń. Jedne są bardziej ładne i udane, inne mniej. Jedne tańsze, inne mniej. Tylko nieliczne jednak budzą tak żywe emocje jak te, które zostaną opisane w poniższym artykule. Mowa oczywiście o gabionach.

Ogrodzenia gabionowe mogą straszyć

ogrodzenia gabionoweNiektórzy, słusznie zresztą, twierdzą, że gabiony albo się kocha miłością bezgraniczną, albo, jak mawiają w krainie Albionu, nienawidzi z pasją tysiąca płonących słońc. Dlaczego? Popatrzmy po prostu na gabiony. Co widzimy? Skręcone ze sobą w formę nienaturalnego kosza metalowe druty, pokryte warstwą zdradzieckiego ocynku ogniowego. Druty układają się w kosz, którego kształt jest prostokątny, równy i prosty, a więc stanowi zaprzeczenie naturalnej entropii w przyrodzie. Producent twierdzi, że ogrodzenia gabionowe są nowoczesne i modne – tak, jeśli za nowoczesność i modę uznać surowe, szare kamienie, ściśnięte jeden obok drugiego, złożone nienaturalnie równo i symetrycznie, by zadowolić ludzkie gusta, żądające uporządkowania na każdym kroku. Mówi się też, że gabiony tanio grodzą działkę, ale jakim kosztem? Kosztem setek kamieni wyrwanych ze swoich naturalnych złoży, obrobionych szybko i niedbale, byle tylko zmieściły się rzędem w koszu. Tak stworzone ogrodzenia ciągną się smutnymi rzędami dookoła równie smutnych działek lub przy wyjątkowo smutnych, szarych, asfaltowych drogach.

Autor tekstu nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie szkody na ciele i umyśle jakie powoduje patrzenie na gabiony, posiadanie gabionów i czytanie o gabionach. Proponuje też, aby zostawić gabiony ludziom, którzy twierdzą, że są ładne, a pozostali niech zapomną o nich na wieki.