Strata bliskiej osoby przyczyną problemów psychologicznych

Moja rodzina w ostatnim czasie przeszła bardzo trudne chwile. Pewnego dnia dowiedzieliśmy się, że nasz tata potrzebuje operacji, ponieważ miał wypadek samochodowy. Kilka miesięcy walczył o życie w szpitalu i musieliśmy go pożegnać. Każdy z nas przeszedł żałobę na swój sposób.

Konsultacje psychologiczne pomogły w ciężkiej sytuacji

konsultacje psychologiczneNiestety najgorzej było z mamą. Moje rodzeństwo zaczęło normalnie funkcjonować i każdy udał się do swoich codziennych zajęć. Niestety ona nie miała pracy i była wyczerpana ciągłym pobytem w szpitalu. Pewnego dnia zauważyliśmy, że strasznie się zmieniła. Nie była już tą dawną osobą. Straciła całą chęć do życia i nie wiedzieliśmy co mamy robić. Mój najstarszy brat zapisał ją na konsultacje psychologiczne-Kraków. Każdy z nas miał inną teorię. Moja siostra cały czas uważała, że będzie potrzebne leczenie nerwicy. Ja miałam nadzieję, że zwykła terapia wystarczy. Ostatecznie okazało się, że nasza mama będzie musiała chodzić na spotkania z innymi. Ośrodek stworzył grupę osób, która zmaga się z odejściem bliskiej osoby. Równolegle będzie się odbywało jej leczenie depresji. Jej leki były bardzo kosztowne i mieliśmy nadzieję, że nasza rodzina ze wszystkim sobie jakoś poradzi. Na szczęście już po kilku tygodniach było widać pierwsze efekty. Mama miała po raz pierwszy dobry humor.

Cała ta nasza sytuacja ostatecznie nas umocniła. Po wszystkim nasza mama znalazła nawet stałą pracę i teraz szyje w zakładzie krawieckim. Oczywiście każdy z nas cały czas często odwiedza ją i rozmawia. Również dbamy aby cały czas brała zapisane przez lekarza leki.