Jestem wykładowcą na kursach zawodowych

Ukończyłam studia na kierunku finanse i rachunkowość. Jednak nie marzyłam mi się nigdy praca jako księgowa, czy doradca finansowy. Chciałam uczyć innych, miałam talent do nauczania, więc chciałam dostać pracę jako wykładowca na studiach.

Moje kursy zawodowe

kursy zawodoweNiestety, kiedy ukończyłam studia magisterskie nie prowadzono naboru na studia doktoranckie, a nawet jeśli to mój promotor dawał mi małe szanse na zatrudnienie, wszystkie stanowiska były już obstawione. Byłam bardzo przybita tym wszystkim, nie wyobrażałam sobie siebie w innej pracy. Jednak skoro nie mogłam robić tego co chciałam, to zaczęłam szukać pracy w innych miejscach. W końcu są tez inne szkoły dla dorosłych, na których mogę znaleźć pracę. Zaczęłam więc przeglądać takie oferty pracy i wysyłać swoje zgłoszenia. Odpowiedziały mi dwie szkoły policealne, a ja wybrałam jedną z nich, która wydawała mi się bardziej profesjonalna. Od tamtej pory zajmuje się uczeniem tamtejszych kursantów. Moje kursy zawodowe Warszawa nie są jedynie weekendowymi kursami typu ,,nauczymy cię wszystkiego w kilka godzin”, tylko dobrze ułożony program nauczania, po którym kursanci śmiało mogą pracować jako księgowi. Wiadomo, że przed nimi jeszcze sporo nauki, ale na początek to zawsze coś. Nawet lubię swoją pracę.

Cieszę się, kiedy moi uczniowie dostają pracę do ukończeniu mojego kursu, bo wiem, że to dzięki mnie i mojemu dobremu przygotowaniu do zajęć. Nadal marzę o tym, żeby wykładać na uniwersytecie, ale nie mogę narzekać na swoja pracę. Jest dobrze tak jak jest, choć mogłoby być zawsze lepiej.