Czy dziecku potrzebny jest jeździk?

Nasza pociecha rośnie bardzo szybko. Wiadomo, że uczy się chodzić, siadać czy raczkować. Dosłownie wszystko od początku. Każdy rodzic będzie się starał aby pomóc dziecku w tej sztuce.

Jeździk jest niezwykle pomocny w nauce chodzenia

Asekurują ciałem bądź (co jest wygodniejsze) wspomagające zabawki. I tak w ich domu pojawiają się przeróżne od chodzików, poprzez pchacze aż do jeździków. Właśnie te trzecie mają bardzo dużą popularność wśród maluchów. I dobrze ponieważ jeździk jest najodpowiedniejszym dla małego dziecka sposobem pomocy w nauce chodzenia. Jeździk jest na pewno zabawką, która od samego początku pomaga w procesie chodzenia. Na sam początek warto jest kupić pchacza co pozwoli utrzymać dziecku pozycje gdyż jego ciało jest gibkie. Wtedy to właśnie czuje się pewniejsze podczas chodzenia. Gdy już dziecko zacznie swobodnie się poruszać bez jeździka to wtedy właśnie stanie się sposobem na szybsze przemieszczanie. Najgorszym wyborem jest chodzik. Dlaczego? Ponieważ w chodziku nasze dziecko niestety nie nauczy się chodzić, a dodatkowo przyjmuje złą postawę podczas chodzenia. Niestety dziecko, które ma już jakieś problemy z postawą pogłębi je, a widoczne będzie to po kilku latach. Wracając do jeździków to jest to zdecydowanie najlepszy wybór. Jednak taki jeździk trzeba dobrze wybrać i poza tym, że powinien być bezpieczny to taki jeździk powinniśmy wybierać go z dzieckiem ponieważ powinno ono usiąść i się dopasować.

Warto też zwrócić uwagę na efekty dźwiękowe ponieważ mogą być one nie do zniesienia przy dłuższym użytkowaniu. Dla starszych już dzieci polecam rowerki dla dzieci, a dla młodszych akcesoria skip hop.