Dobra pułapka na krety nie zabija

Co roku na działkach w całej Polsce giną tysiące tych małych biednych sworzeń. Ludzie zabijają je z powodu pozostawianych przez nich kopców które niszczą ich ogrodowe uprawy. Jednak to nie daję im żadnego prawa ani powodu aby je zabijać. Jest tyle humanitarnych sposobów na pozbycie się kretów z działki bez uśmiercania ich.

Nowoczesna pułapka na krety nie zagraża zwierzętom

Wystarczy odpowiednio poszukać w internecie, a na pewno znajdzie się coś co odpowie gustom każdego. Według rozporządzenia Ministra Środowiska krety są pod ochroną. Jednak niestety jest ona tyko częściowa. Zabrania się w nim zabijania kretów wszędzie poza ogrodami, szkółkami, lotniskami czy boiskami piłkarskimi. Daje to możliwość nie, czułym na krzywdę zwierzęcia ludziom, na dokonywanie mordów na kretach. Wszystko to z zawiści i czystej sadystycznej natury człowieka. Są 2 sposoby aby się kretów pozbyć: Siatka przeciw kretom i pułapka na krety obydwa są dobre, jeżeli wiemy jakie kupować i jak ich używać. Humanitarna pułapka na krety nie zabijają zwierząt ale jedynie je łapie. Więc po założeniu takiego mechanizmu w aktywnym tunelu możemy iść usiąść sobie z piwkiem tam gdzie siatka cieniująca ochrania nas przed słońcem i spokojnie czekać. Niektóre pułapki mają nawet wbudowany alarm który uaktywnia się jeżeli kret się złapie. Druga polega na założeniu siatki kilka centymetrów pod ziemią. Zapobiega ona przedostawaniu się kreta nad ziemię co uniemożliwia powstawanie kopców. Siatka na krety jest najbardziej efektywna ponieważ daję nam pewność, że już zawsze działka będzie bezpieczna.

W przypadku pułapki nigdy nie mamy pewności, że następny kret nie przyjdzie i znowu nie będziemy musieli go łapać. Więc apeluję do wszystkich właścicieli działek, nie zabijajcie niepotrzebnie kretów. Ich życie jest tak samo cenne jak każdego innego człowieka, a ich prace niezwykle pożyteczna.