Nie tylko oryginał

W czasach kiedy wszystkie riffy gitarowe uważa się za odkryte, a żeby ułożyć dobry utwór wynajmuje się sztaby producentów, wielu początkujących artystów patrzy w innych kierunku. Odświeżają oni stare lub nawet całkiem nowe produkcje, zmieniając wykonanie, linie melodyczną czy dodając kilka urozmaiceń.

Dobrze dać dostać się do przemysłu muzycznego komuś ze świeżym spojrzeniem

Cieszą się oni dużą popularnością, a takie odświeżenia zwane potocznie coverami często zyskują większą popularność niż oryginał. Artyści zajmujący się tą dziedziną sztuki największą popularnością cieszą się w sieci. Miliony widzów odtwarzają ich przerobione dzieła nadając im rozgłosu. Jest to dowodem na to, że zajmujący się tym ludzie zasługują na uznanie wśród innych artystów, ponieważ ich praca twórcza jest równie duża. Ilość poświęconego czasu i często multiinstrumentalne umiejętności czynią z tych osób naprawdę wartościowe postaci dla muzycznej kultury i jej dobrobytu. Niestety poza wirtualnym światem nie mają oni zbytniego pola do popisu. Cover band wykonujący takie utwory z reguły nie zyskuje zbyt dużego rozgłosu na szerszą skale, a jego nazwa jest głównie znana lokalnej publiczności. Wiele z takich grup dorabia na przykład jako zespół na wesele – swingthing.pl. Grając starsze kawałki w nowszej, bardziej tanecznej wersji idealnie wpasowują się w klimat takich imprez. Szczególnie na terenach Warszawy czy Poznanie możemy znaleźć wiele takich zespołów. Taki sposób grania jest również bardzo popularny wśród startujących grup. Nie posiadając jeszcze swojego dorobku muzycznego mogą oni już ćwiczyć i się rozwijać grając właśnie takie covery.

Zyskują dzięki temu rozgłos wśród lokalnej publiczności i mają już podstawę aby budować swoją markę kiedy wypuszczą pierwszą płytę. Oczywiście pieniądze które zarobią z takiego rodzaju gry również są niezwykle przydatne do rozwoju aspirującego zespołu.

Po więcej informacji udaj się na http://www.swingthing.pl/