Kontenery modułowe, czy warto?

Z pewnością marzeniem każdego człowieka jest posiadanie własnego mieszkania bądź domu. Niestety ich ceny potrafią często skutecznie nas zniechęcić do realizacji tych planów. Ceny mieszkań w większych miastach są często poza zasięgiem przeciętnego Kowalskiego, a w dodatku ich ceny cały czas rosną.

Czy warto inwestować nasze pieniądze w kontenery modułowe?

Nie każdy też chce się wiązać długoterminowym kredytem na kilkaset tysięcy w celu wybudowania własnego domu. Sytuacja ekonomiczna jest bardzo niepewna i pracę można stracić z dnia na dzień, a znaleźć drugą dobrze płatną jest czasami bardzo ciężko. Banki raczej nie będą dla nas wyrozumiałe jeśli przestaniemy płacić. Wyjściem z tej sytuacji mogą być kontenery mieszkalne. Produkcja kontenerów pozwala na wykorzystanie ich w dowolnym celu. Kontenery często kojarzymy zazwyczaj jedynie z transportem towarów z dalszych części świata. Ich zastosowanie może być jednak bardzo różnorodne. Mamy np. kontenery stróżówki, kontenery handlowe czy kontenery sanitarne. Coraz częściej decydujemy się na kontenery mieszkalne. Czym one właściwie są i czy warto stworzyć z nich własny dom? Ponieważ produkcja kontenerów realizowana jest na skalę masową, a do tego jest to bardzo tani surowiec to coraz częściej jest wykorzystywany do innych celów niż transportowanie towarów. Firmy produkujące kontenery, mogą je przystosować w taki sposób, aby móc z nich zbudować własny dom. Jest to budownictwo modułowe, dzięki czemu każdy moduł jest osobną częścią lub pokojem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy dom dowolnie rozbudowywać w razie potrzeby, a nawet zmieniać jego położenie. Każdy moduł możemy zaprojektować, a firma stworzy go według naszych zaleceń. Gotowe moduły pozostaje tylko połączyć ze sobą i odpowiednio ocieplić, a także urządzić. Niezrównaną zaletą takiego rozwiązania jest niewątpliwie cena.

Za każdy urządzony moduł zapłacimy średnio około 25 tysięcy złotych, więc dom o powierzchni około 100 metrów kwadratowych zapłacimy od 100 000 do 150 000 złotych w zależności od tego jak zaaranżujemy wnętrze i czym ocieplimy kontenery. Warto zadbać o to, aby taki dom przytwierdzić do fundamentów, gdyż polskie prawo uznaje za nieruchomości tylko takie budynki, które są na stałe przytwierdzone do ziemi za pomocą fundamentów.