Torby ekologiczne- czy łatwo przemakają?

Zawsze starałam się dbać o środowisko naturalne. Kupowałam energooszczędne żarówki, segregowałam śmieci, nie stosowałam sztuczny nawozów w ogrodzie, nie śmieciłam w lesie, byłam nawet przez krótki czas wolontariuszką w organizacji ekologicznej.

Czy łatwo jest przemoczyć torbę ekologiczną?

Starałam się także zdrowo odżywiać, nie kupować przetworzonego jedzenia, brać jajka w mięso z wolnej hodowli, warzywa i owoce z rodzinnych upraw. Życie z zgodzie z natura było dla mnie ważne. Było to jednym z powodów dla których na zakupy zawsze brałam torby bawełniane z nadrukiem. Zawsze udało mi się tam wszystko zmieścić, wygodnie mi się je niosło, a poza tym nie szkodziły one środowisko tak jak te torby reklamowe z nadrukiem wykonane z plastiku, które rozkładają się tysiące lat. Torby materiałowe z nadrukiem zawsze mogłam wrzucić do pralki jak coś się rozlało, czy wysypało, a nawet jak zaczęło padać do osłoniły one moje zakupy. Kiedy jednak w sklepie do którego zwykle chodzę dostrzegłam torby ekologiczne z nadrukiem stwierdziłam, że to dobra alternatywa dl moich toreb. Kiedy zapomnę je wziąć lub zabraknie mi w nich miejsca mogę wziąć przyjazną dla środowiska torbę papierową. Bardzo się cieszyłam, że sklep zadbał o naturę i o klientów dla których jest ona ważna. Pakowałam w nie zakupy, aż do pewnego dnia kiedy złapał mnie deszcz. Biegłam jak najszybciej do domu, bo nie maiłam parasola, ale osłaniałam przede wszystkim siebie, a nie zakupy. Kiedy jednak doszłam do mieszkania spotkała mnie niemiła niespodzianka.

Torby ekologiczne z nadrukiem ledwo się trzymały! Za sprawą deszczu całe przemokły i się rozkleiły. Na szczęście większość zakupów miałam w opakowaniach, ale bułka tarta była a papierowej torebce i cała zamokła. Nie nadawała się już do użytku, a tylko do wyrzucenia. Od tamtej pory torby materiałowe z nadrukiem wróciły do łask.