Łazienkowe trendy

Kabiny prysznicowe to chyba najbardziej znane zabudowy szklane z którymi mamy do czynienia. Ze szkła powstaje wiele elementów pomieszczeń takich jak drzwi szklane warszawa czy szklane drzwi przesuwne a nawet balustrady. Szkło zaczęto stosować również w łazienkach.

Modna łazienka to podstawa!

Ostatnio bardzo modne stało się używanie szkła nie tylko jako materiału z którego wykonano kabinę, szkło w zasadzie możemy zastosować jako dekorację ścienną zamiast płytek, a nawet jako jedną ze ścianek. Jeśli łazienka znajduje się daleko od źródła naturalnego światła to już na etapie budowy domu możemy zamówić ściankę ze szkła hartowanego, wybór mamy spory, im więcej przeźroczystych kawałków ściany tym większe doświetlenie łazienki będziemy mieli. Oczywiście nie musi być to cała ściana, może być częściowa zabudowa szklana, stosowanie luksferów aby doświetlić wnętrze nie daje tak dobrych rezultatów jak użycie szkła hartowanego. Jeśli jednak zamiast naszych ścian nie da się wstawić ścian ze szkła to można użyć go jako zastępnika płytek. I tutaj mamy wielkie pole do popisu dla naszej wyobraźni, możemy wstawić całą taflę szkła lub tylko połączyć mniejsze części wraz z płytkami. Szkło można również użyć jako obudowa wanny. Oczywiście nie musi być to zwykłe szkło, jak najbardziej wskazana jest tutaj opcja szkła hartowanego lub klejonego, które przedstawia grafikę, zdjęcie lub rysunek. Obojętnie czy będą to światła wielkiego miasta czy też zdjęcie łąki, lasu czy pola lawendy, ważne, że jest to możliwe do zrobienia. Takie szkło z motywem powinniśmy dobrać bardzo rozważnie, cena jego jest spora a banalne zdjęcie może stać się naszym koszmarem za każdym razem kiedy będziemy korzystać z łazienki. Nadruki takie możliwe są również na ścianach czy drzwiach kabiny prysznicowej, musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że będzie nas to o wiele więcej kosztowało niż w przypadku zakupu normalnej kabiny prysznicowej.

Są przypadki kiedy to klient zamawia sobie położenie szkła hartowanego zamiast płytek na podłodze, mimo że szkło takie jest bezpieczne jednak efekt wizualny może nie być ciekawy.