Nowoczesna aranżacja salonu

Każdy, kto choć raz samodzielnie urządzał mieszkanie, zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to takie proste zadanie, jak mogłoby się wydawać. Najłatwiej jest po prostu kupić komplet mebli w najbliższym salonie meblowym, jednak, gdy chcemy, żeby nasz dom wyglądał naprawdę ciekawie, trzeba będzie włożyć w aranżację dużo więcej wysiłku.

Jak nowocześnie zaaranżować salon?

Obecnie bardzo popularnym zabiegiem jest łączenie stylów, epok i materiałów, tak, więc ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Dużym zainteresowaniem cieszą się meble antyczne, które coraz częściej pojawiają się także w nowoczesnych aranżacjach. Designerów mocno inspirują szczególnie meble ludwikowskie, które są bardzo dekoracyjne. Modele stylizowane na antyki coraz częściej pojawiają się w salonach meblowych tak samo sprawa wygląda z artykułami takimi jak fotele francuskie. Decydując się na nowoczesny salon, na pewno nie powinno zabraknąć elementów drewnianych. Oczywiście jak w każdym przypadku warto zachować umiar, gdyż zbyt dużo wzorów lub kolorów może okazać się przytłaczające. Szczególnie ostrożnie należy podchodzić do koloru ścian i sufitu. Niekiedy najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu czysta biel i kolorowe dodatki. Jasne wnętrza optycznie powiększają pomieszczenie i wydają się bardziej przestronne. W prostych, minimalistycznych wnętrzach, to meble stają się główną dekoracją . Bardzo ważne będą też dekoracje okien. Choć u większości z nas nadal w oknach nadal wiszą firany z ciężkimi zasłonami, powoli odchodzimy od takich rozwiązań na rzecz rolet lub ozdobnych, delikatnych firan.

Odpowiednie aranżacje okien potrafią rozjaśnić pomieszczenie. Salon to pokój reprezentacyjny, dlatego musi być urządzone zarówno funkcjonalnie, jak i elegancko.