Systemy podwieszane i oświetleniowe schodów w nowoczesnym wnętrzu

W obecnych czasach nastała moda na wnętrza minimalistyczne, wręcz sterylne. Trend ten jest widoczny zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i w galeriach handlowych czy sklepach. W pomieszczeniach wiele elementów wykonanych jest ze stali nierdzewnej, stosuje się dużo różnego rodzaju systemów oświetleniowych.

Efektowne wykorzystanie systemów podwieszanych

Często też elementem rzucającym się w oczy, celowo zrobionym, jako element dekoracyjny, są schody nierdzewne. Jednak same schody bez doboru odpowiednich akcesoriów niekoniecznie mogą wtapiać się w aranżacje wnętrz. Całe szczęście, pracownicy firm, zajmujących się produkcją lin i elementów ze stali nierdzewnej, wprowadzili na rynek kilka sposobów na to, by te konstrukcje stalowe, były jeszcze bardziej eleganckie i harmonicznie pasowały do wnętrza. Coraz więcej realizacji takich pomysłów można obserwować na Śląsku, szczególnie w Katowicach, gdzie wystrój popularnych budynków urzeka odwiedzających dzięki przemyślanemu wykorzystaniu elementów wykonanych ze stali nierdzewnej.

Systemy podwieszane, stosowane głównie w sklepach, mogą być celnym pomysłem do urozmaicenia wyglądu naszych schodów. System podwieszania działa na zasadzie poprzecznej belki, do której zamontowane są plecione liny ze stali nierdzewnej. Bardzo często takie systemy stosowane są w eleganckich sklepach czy restauracjach. Ale takie systemy nie muszą być ograniczone do zawieszania na nich regałów czy oświetlenia. W nowoczesnym wnętrzu, bardzo dobrym pomysłem są podwieszane balustrady. Takie poręcze ze stali nierdzewnej zamocowane do sufitu od góry i z odpowiednio naprężonymi dolnymi linami przymocowanymi do schodów to nie tylko oryginalny design, ale też możemy w ten sposób wzbogacić się w naszym pomieszczeniu o „rusztowanie”, na którym można zawieszać elementy dekoracyjne, montować regały czy pozwolić piąć się roślinom. Dobrym rozwiązaniem do nowoczesnego wnętrza, może być także stosowne już praktycznie wszędzie energooszczędne oświetlenie LED, ale podwieszane na siatkach stadowych. Taką siatkę możemy zawiesić zarówno na ścianie, jak i na przykład zamontować do balustrady lub do kolumny schodów kręconych i uzyskać efekt lekko podświetlonych schodów.

Bogactwo asortymentu sprawia, że nasze schody, nie będą czymś, co musi stać w celu komunikacji międzypiętrowej, ale mogą się stać głównym elementem aranżacji wnętrza.