Dostosowywanie starszego budownictwa – platformy dla inwalidów

Dziś budownictwo wygląda zupełnie inaczej, niż było to jeszcze dwadzieścia lat temu. Dlatego wyspecjalizowane firmy zajmują się dostosowywaniem starszego budownictwa do nowych potrzeb. Dotyczy to między innymi ułatwienia poruszania się po tych budynkach osób niepełnosprawnych, ale także wymianą różnego rodzaju wind, które dziś już nie spełniają standardów.

 

Standardy dostosowania budynku – platformy dla inwalidów

 

Zarówno dźwigi towarowe, jak i wszelkiego rodzaju windy i platformy do transportu (ludzi bądź towarów) są najczęściej dostosowywane do warunków budynków w których są montowane. Wprawdzie we współczesnym budownictwie uwzględnia się już na szczęście potrzeby osób niepełnosprawnych, jednak w starszych budynkach istnieje konieczność dostosowywania tych budynków. Dlatego firmy zajmujące się ich montażem oferują różnorakie rozwiązania, dostosowane do warunków, jakie panują w danym budownictwie. Oczywiście platformy dla inwalidów, by były funkcjonalne, muszą być proste w obsłudze. Stąd przemyślana i prosta aparatura mu towarzysząca. By sprzęt nie wymagał dodatkowej obsługi, akumulatory są ładowane najczęściej wtedy, gdy platforma stoi niewykorzystywana na końcowych poziomach. Dzięki temu nie ma zagrożenia, że w czasie awarii prądu platforma nie będzie mogła być wykorzystywana. Całe urządzenie może być dowolnej wielkości – zależy to od potrzeb użytkowników budynku oraz wielkości korytarza czy klatki schodowej na której jest montowane. Poza tym urządzenia tego typu mogą być doposażone w różnego rodzaju dodatki. Mogą być nimi specjalne siedziska, poręcze, wykończenia oraz aktywna (na przykład rozkładana i obracana) podłoga. Na tym nie koniec współczesnych udogodnień. Montując w budynku platformy dla inwalidów lub inne tego typu udogodnienia, można liczyć również na to, że sami będziemy mogli wybrać ich kolor.

Dźwigi dla niepełnosprawnych mogą więc być funkcjonalnie, estetycznie zbudowane oraz wmontowane w otoczenie. Możemy również zdecydować o szczegółach, takich jak wspomniany kolor, który nie będzie dzięki temu kontrastował z otoczeniem.