Usługi księgowe i rachunkowe dla małych firm

Czy każdy kto ma działalność musi korzystać z usług rachunkowych?

Każda osoba, chcąc zarabiać na swojej działalności musi liczyć się z tym, że będzie musiał zmierzyć się z problemem który sprawia rachunkowość. Polski system rozliczeniowy i ubezpieczeniowy z nieznanych powodów kocha biurokrację, przez co zmuszeni jesteśmy do biegania po urzędach z najmniejszymi problemami, oraz ciągłego odsyłania nas od jednego okienka do drugiego.

W dodatku liczenie naszych zysków i wydatków bywa dużo trudniejsze, niż się to z początku wydaje, a drobny błąd w obliczeniach powoduje często nakładanie wysokich kar, co jest niezmiernie bolesne zwłaszcza, jeżeli prowadzimy małą firmę. Zatrudnienie osoby zajmującej się wyłącznie rozliczeniami jest najczęściej nieopłacalne, gdyż pani księgowa nie będzie miała zbyt wiele do roboty, jeśli nie zatrudniamy dużej ilości osób. W większości przypadków będzie cie kosztowała więcej pieniędzy niż jesteś jej w stanie zapłacić.
W takiej sytuacji pomocne będzie biuro rachunkowe. Biura rachunkowe to firmy oferujące w rozsądnych cenach usługi rachunkowe, księgowe i doradcze. Oferują pomoc i doradztwo w zakresie spraw związanych z rozliczeniem twojej firmy. Najczęściej działają na zasadzie stałej współpracy, a więc prowadzą księgi handlowe i ewidencje, a także przeprowadzają dla twojej firmy miesięczne rozliczenia podatkowe. Pozwala to na zaangażowanie się biura w sprawy twojej firmy i dokładne zrozumienie, na czym polega twoja działalność.
Biuro rachunkowe chętnie pomoże ci też w problemach związanych z obsługą kadrowo-płacową. Polega ona na pomocy w przygotowywaniu umów o pracę, wypowiedzeń, ubezpieczeń, oraz corocznych rozliczeń pracowników (PIT). Jeżeli nie masz ochoty na podpisywanie długoterminowej umowy, możesz też uzyskać tak zwaną pomoc jednorazową.

Jest ona szczególnie przydatna jeżeli jesteś na etapie zakładania firmy. Biuro rachunkowe pomoże ci w przygotowaniu dokumentów niezbędnych, jeśli chcesz uzyskać kredyt lub dotację z unii europejskiej. Zajmie się także wypełnieniem formularzy rejestracyjnych i zgłoszeń.