Rodzaj farby ma duże znaczenie

Na oczyszczony metal jest nakładana farba w postaci proszku, która zwana jest metodą elektrostatyczną bądź też elektrokinetyczną, w ten właśnie sposób wykonywanie jest lakierowanie proszkowe.

Odbywa się to za pomocą pistoletu w którym są naładowane cząsteczki danego koloru farby. Gdy dobiega ostateczny proces lakierowania proszkowego pistolet trafia do specjalnego pieca, gdzie w temperaturze zazwyczaj 200 stopni, następuje utwardzenie powłoki, czasu utwardzenia uzależniony jest od temperatury zazwyczaj przetrzymywany jest tam około 20 minut. Jest bardzo dużo zalet lakierowania proszkowego, jest uchodząca za jedną z najlepszych i najefektywniejszych metod pokrywania metali, dają nam efekt gładkiej powieki, bez pęcherzyków, zacieków, zmarszczeń, oraz spękań.

Są stosowane do przedmiotów metalowych, ochronnych oraz dekoracyjnych. W takim wypadku mamy możliwość zastosowania również, różnorodne powłoki. Watro jednak również podkreślić, iż lakiery proszkowe nie wymagają podkładania warstwy proszkowej. Charakteryzują się wysoka odpornością na działanie czynników chemicznych oraz  bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi. Do stosowania lakierowania proszkowego najlepiej jest użyć farby najlepszej i najwyższej jakości, produkowane przez znane i bardzo dobrze renomowane firmy.

Za najlepsze farby uchodzą miedzy innymi: Farby poliestrowe, które służą nam do malowania przedmiotów które narażone są na działania atmosferycznej, czyli np. sprzętu gospodarczego, części rowerów, motocykli, oraz aluminiowej stolarki okiennej i drzwiowej jak i wiele innych. Z kolei drugą farbą, która się cieszy swoją popularnością jest farba epoksydowa, która jest odporna na zarysowania, uderzenia, oraz na działania czynników chemicznych. I trzecia spostrzegana jako również, jedna z najlepszych to Farba poliestrowo-epoksydowa, którą można lakierować np. grzejniki, mogą również służyć do malowania przedmiotów które mają kontakt z żywnością np. sprzętu gospodarstwa domowego.

Inne informacje na: https://drabex.com

Po wiecej zapraszam na drabex.com – drabiny aluminiowe