Producent dzianin i prześcieradeł

Dzianina jest to płaski wyrób włókienniczy, powstaje z wzajemnie połączonych ze sobą oczek w formie rządków lub kolumienek. Dzianina jest wysoce elastyczna, rozciągliwa, miękka i przewiewna, a jej najważniejszym elementem jest oczko. Producent dzianin zazwyczaj w ofercie ma dzianiny zarówno gładkie, jak i wzorzyste, fakturowane, ażurowe, czy też z okrywą włókienną.

Wytwarzanie dzianin znane było już w starożytności w trakcie tzw. robótek na drutach, w domowych warunkach obecnie również jest tak tworzone. Producent dzianin wykorzystuje do ich tworzenia maszyny dziewiarskie o wielorakich funkcjach. Producent dzianin przeznacza je na materiały tapicerskie, techniczne, dekoracyjne, medyczne i inne. Jedną z odmian dzianiny jest Jersey, wykorzystywana także do produkcji prześcieradeł.
Prześcieradła Jersey to gwarancja wysokiej klasy dzianiny, Jersey oryginalnie wyrabiany jest z włókien wełnianych, obecnie również bawełnianych i innych. Prześcieradła Jersey nie trzeba prasować, są wygodne w użytkowaniu, nie mechacą się. Ich jakość zależy od ich gramatury, prześcieradła Jersey są dostępne w ofercie z gumką lub bez niej. Są dostępne w różnej wielkości, tak aby pasowały na materac, łóżko. Od nich należy odróżnić prześcieradła wykonane z dzianiny frotte. Prześcieradła frotte posiadają okrywę pętelkową, są miękkie i miłe w dotyku. Ważne, aby prześcieradła frotte wykonane były z wysokiej jakości dzianiny, dzięki temu nie będą prześwitywać. Prześcieradła frotte producent dzianin wytwarza na specjalnych krosnach.

Najczęściej dostępne są prześcieradła z gumką, w różnych rozmiarach, tak aby dopasować je do wielkości materacu. Z frotte tworzone są również ręczniki, które są niezwykle puszyste. Zarówno Jersey, jak i frotte dostępne są w różnych kolorach, tak aby klient mógł dopasować prześcieradło do pozostałej pościeli.