Montujemy moskitiery, rolety i żaluzje

Obecnie każdy produkt jest tak zrobiony, żeby można było samodzielnie przystąpić do jego montażu.

Najmniejszy kłopot będziemy mieli z zamontowaniem moskitiery. Moskitiery, które montowane są za pomocą taśmy lub rzepów wystarczy wyjać z opakowania i zdjąć z obramowania zabezpieczający taśmę papier. Zanim jednak przymocujemy taśme lub rzep do ramy okna, musimy wcześniej ją oczyścić i dobrze wysuszyć. Po tym czasie przyklejamy obramowanie siatki do okna, po czym przyklejamy do niej siatkę. Moskitiera, zaleznie od tego, jaki rozmiar kupiliśmy, może być większa od naszego okna.

Wówczas po przyklejeniu jej do obramowania musimy odciąć jej nadmiar tak, aby pasowała do wielkości naszego okna.  W przypadku moskitiery dostępnej razem z ramą wystarczy przykręcić śróbkami do ramy moskitiery specjalne, przekręcane haczyki, które po włożeniu moskitiery do okna zabezpieczają ją przed wypadnięciem. W przypadku chęci jej zdjęcia wystarczy przekrecić ponownie haczyki i wyjąć moskitierę. W przypadku rolet i żaluzji tutaj montaż wymaga nieco większej wprawy.

Potrzebnych jest nam więcej narzędzi, jak również w samym montażu musimy wykorzystać więcej cześci. W przypadku rolet musimy w obu brzegach rolety dzień noc zamontować specjalne sznurki, które posłużą do zamontowania rolety na jej długości. W pierwszej kolejności montujemy oba brzegi do boków okna u góry, a następnie przykręcamy je śróbkami. W następnej kolejności należy zrobić to samo u dołu, przeciągając wcześniej przymocowane sznurki do mocowań na dole.

Potem montujemy do mocowania u góry rolkę z roletą, a następnie nakładamy rączkę na łańcuszek do podnoszenia i opuszczania rolet. Z żaluzjami sprawa wygląda bardzo podobnie jak z roletami, gdyż mocujemy wpierw listwę u góry okna za pomocą śróbek, a następnie u dołu okna przymocowujemy również śróbkami sznurki od żaluzji. Zakładamy na łańcuszek od poruszania żaluzjami rączkę i możemy cieszyć się nowym wyglądem nasego okna.

Mimo tak łatwych mocowań, niektórym osobom montaż może sprawić nieco problemów, dlatego nie należy wahać się z proźbą o pomoc.