Kuchnia przyjazna dzieciom

Dzisiaj tak wiele różnych branż nieustannie dopasowuje się pod potrzeby klientów. A cóż oni potrzebują?

Bezpieczeństwa, poczucia spokoju i komfortu, a to da im tak potrzebny relaks chociaż w tym domowym zaciszu. Jak to wszystko połączyć? Producenci, na przykład mebli i elementów wykończeniowych muszą brać pod uwagę wiele czynników, na które zwracać będzie uwagę potencjalny kupiec. Dla rodzica nic nie będzie ważniejszego niż dobro własnego dziecka. Kampanie społeczne, mówiące że najwięcej wypadków zdarza się w domu z całą pewnością się nie mylą.

Ostre krawędzie mebli, śliska podłoga, niezabezpieczone instalacje elektryczne, nie zainstalowane barierki graniczące przejście do schodów, blokady na szuflady, okna, drzwi, kontakty, ogromne zagrożenie jakie stwarza kominek czy iiny piecyk ogrzewający nasze mieszkanie… Można by sporo tego wymieniać. Idealnie jest, kiedy właśnie już sam producent lub dystrybutor zatroszczą się o takie właśnie elementy. Na co zwrócić szczególną uwagę meblują i urządzając kuchnię?

Na materiał, z jakiego będą wykonane zwłaszcza blaty corian, które dzięki swoim właściwościom mogą być zaprojektowane w dowolny sposób odpowiadający klientowi. Zaokrąglone kanty nie będą w tym przypadku najmniejszym problemem. Tak samo szuflady, już automatycznie mogą być wyposażone w ową magiczną blokadę, chroniącą nasze pociechy przed nieszczęśliwym wypadkiem. Gniazdka elektryczne, zwłaszcza w kuchni, muszą wręcz być zabezpieczone specjalną klapką, chroniącą także przed niebezpieczeństwem dostania się do nich wody.

Kiedy nasze dziecko zaczyna chodzić, ciekawi je wszystko. Musi samo wszystko dotknąć, pootwierać, powyjmować. Nic nie sprawi mu takiej radości, jak własnoręczne poznawanie otaczającego świata. Opiekunowie muszą więc mieć ogromną wyobraźnię, muszą być o krok do przodu przed swoim milusińskim. Nawet jeśli najlepszy mebel będzie miał najwięcej z możliwych atestów, nie zwalnia to nas z odpowiedzialności za naszego syna czy córkę.

To my, rodzice, ustalamy granice i ścieżki, którymi będziemy podążali i to my będziemy ponosić konsekwencje za ewentualne uchybienia. I tego żaden certyfikat nie zmieni.