Romantyczne chwile z ukochanym

Tak to już jest, że o ukochanych osobach przypominamy sobie zwykle zbyt rzadko. W natłoku codziennych obowiązków, spraw do załatwienia związek małżeński przypomina często związek dwojga przyjaciół, a nie… kochanków.

Jedynie podczas pewnych świąt, rocznic, może i walentynek czyli jakże popularnego święta zakochanych, robimy rzeczy bardziej małżeńskie. Nie jedna para z większym doświadczeniem i stażem stwierdziłaby jednak, że to nie sztuka kochać się od święta. Najważniejsze i najpiękniejsze dla dwojga osób to pielęgnowanie miłości każdego dnia! A nie raz na jakiś czas. Jak można ową miłość pielęgnować i rozwijać, by jeszcze i ona nam nie spowszedniała? A No możemy zacząć cieszyć się tym, jak jest nam razem ze sobą dobrze, albo może raczej znów zacząć to zauważać.

Co może być tutaj pomocne? Restauracja, dla przykładu. Romantyczny obiad, czy nawet kolacja, przynajmniej raz w tygodniu, no dobrze, może i nawet na początku raz w miesiącu mogłaby już wiele zdziałać. Z dala od dzieci, stosu rzeczy do wyprania i jeszcze większego – do wyprasowania, bez odkurzacza stojącego w rogu i proszącego się o użycie, bez ulubionego serialu, który sprawia że w domowym ognisku rozmawia się coraz mniej. Jedzenie posiłku we dwoje to nie tylko akt konsumpcji, zamaskowania głodu i tyle.

To okazja do zmiany postrzegania drugiej osoby. Dobrze, jeśli obie strony w związku włożą w przygotowanie do wyjścia trochę pracy. W pomiętym ubraniu, tłustych włosach i ogólnie nie będąc świeżym i pachnącym nie spodobamy się drugiej połówce. To okazja, żeby na naszej twarzy zagościły nowe kosmetyki, a fryzura została zrobiona z pomocą pobliskiego nawet fryzjera. By czuć się atrakcyjniej, spokojniej, pewniej siebie. By poczuć się bardziej komfortowo we własnej skórze.

Wtedy i każda rozmowa, nawet z początku dotycząca problemów codzienności, wkrótce zejdzie na wspominki czasów, jak byliśmy młodzi, tak bardzo zakochani. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, aby czasy te z powrotem wróciły i zagościły w naszym związku już na zawsze. Życie nie kończy się na pracy, dzieciach, domu i związanych z nimi obowiązkami.

Zapraszamy na Restauracja  – Wasoszwita.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *