Jakie meble do kuchni na wymiar: nowoczesne czy tradycyjne?

Wnętrzarstwo to coraz bardziej rozbudowana sfera, od kiedy na rynek wkroczyli dekoratorzy wnętrz, mamy wręcz niekończący się wybór różnych stylów meblowania oraz niekończący się asortyment. To, jak będziemy się w nim odnajdować, wywoła określony efekt w naszym wnętrzu. Jeżeli chodzi o kuchnie na wymiar, to odwieczny dylemat brzmi: nowoczesne czy tradycyjne? Jedne i drugie mają tak samo wiele wad, jak i zalet, a wybór bywa niezmiernie trudny.

Jeżeli chodzi o tradycyjne meble kuchenne, to na myśl przychodzą nam oczywiście wyposażenia wnętrz domu babci. Finezyjne rzeźbienia, które mają na celu wywołać wrażenie luksusu i ponadczasowości. Jednakże takie meble kuchenne są dość trudne do utrzymania w czystości i mimo, że na dzień dzisiejszy rynek oferuje już tylko stylizowane meble, to musimy liczyć się z tym, że jednak będą one trochę inne.
Przede wszystkim ciężkie i toporne, delikatnych i „eterycznych” raczej się nie spotykało, a jeżeli dodatkowo uda nam się nabyć meble z epoki, prawdziwe antyki, to musimy liczyć się z tym, że resztę wnętrza również trzeba będzie zaaranżować w takim stylu. Nasze Trójmiasto jakiś czas temu posiadało przepiękną ekspozycję stylowych, tradycyjnych mebli, która usytuowana była od razu obok ich nowoczesnych odpowiedników. Te z kolei są kwintesencją stylu i minimalizmu, posiadają mało zdobień, albo nie mają ich w ogóle, pokryte są warstwą, która ułatwia mycie i sprawiają wrażenie bardzo sterylnych, wręcz zimnych.

Takie nowoczesne meble kupowane są coraz chętniej przede wszystkim z tego względu, że dzisiejsze kuchnie nie są już oblegane, nie mamy czasu, żeby zbyt długo je sprzątać.