Grzybica paznokci stóp

Grzybica paznokci może dopaść każdego z nas. Jej przyczyną są grzyby – pasożyty, które stopniowo zmieniają płytkę paznokciową. Pierwszym objawem tej choroby może być zżółknięcie płytki paznokcia w miejscu, gdzie jest uciskana przez but. Jest to początkowa faza grzybicy i nie należy jej lekceważyć.

Zżółcenie płytki może być także spowodowane używaniem ciemnych lakierów do paznokci, czasami może występować po zimie. Oprócz zżółknięcia paznokcia w przypadku grzybicy zaobserwować można także jego zgrubienie. To nie czas na zastanawianie się, ponieważ lekceważąc te objawy szybko może dojść do rozwoju choroby i bolesności zmienionego paznokcia przy ucisku.
W przypadku pierwszej fazy choroby warto zastosować preparat Scholl fungal. To zestaw, który pomoże łatwo, szybko i skutecznie rozprawić się z grzybicą paznokci. Ten środek zwalcza większość pasożytniczych grzybów, które mogą odpowiadać za tę chorobę, dlatego można mieć dużą nadzieję na pełne wyleczenie. Zestaw składa się z pilniczków i samego środka w formie lakieru. W tej postaci najłatwiej jest nałożyć go trwale na paznokieć. By substancja dostała się wgłąb paznokcia, należy pilniczkiem zetrzeć nieco górną warstwę płytki. Sam lakier należy stosować przez około dziewięć miesięcy, by mieć pewność, że preparat zadziałał i choroba nie wraca.
Ten suplement diety najlepiej stosować, gdy zmiany są jeszcze dość niewielkie. Gdy choroba trwa już długo, warto zasięgnąć porady lekarza, zwłaszcza wtedy, gdy stosowaliśmy już inne środki (nie powinno się stosować ponownie tej samej substancji do leczenia – grzyby mogły się już na nią uodpornić). Porady specjalisty należy zasięgnąć także w przypadku, gdy dręczą nas inne choroby stóp lub gdy chorujemy na cukrzycę.

Warto dbać o zdrowe stopy. By nie dopuścić do powrotu grzybicy można zastosować preparat SCHOLL FUNGAL także zapobiegawczo. Ważne jest to zwłaszcza w przypadku częstego korzystania z basenu lub wtedy, gdy mieszkamy razem z osobą cierpiącą na grzybicę paznokci, ponieważ ta choroba jest bardzo zaraźliwa.