Korporacyjne zmiany

Spotkanie przebiegło po naszej myśli, projekt został zaakceptowany. Szefostwo z radością przystąpiło do picia kawy i już znacznie mniej formalnych rozmów. Właściciel znanej Krakowskiej firmy informatycznej zaczął opowiadać o swoim ostatnim odkryciu w postaci mebli metalowych idealnie nadających się do wielkich biurowców.

Ku naszemu zaskoczeniu był naprawdę pod ich wielkim wrażeniem, a nie łatwo wywołać u niego taki stan. Z jego informacji wynikało, że producent mebli metalowych dołożył wszelkich starań aby zaspokoić wymagania nawet najbardziej wybrednych klientów. W ofercie producenta znalazły się produkty takie jak biurka, regały, szafy na mapy, meble do szatni, nawet ramy łóżek szpitalnych.

Właściwie każdy przedsiębiorąca mógł w pełni wyposażyć swoje biuro przy pomocy oferowanych mebli. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali relacji z meblowej eskapady naszego kolegi. Kolejnym tematem rzuconym „na tapetę” był zdrowy tryb życia i moda na uprawianie sportu wśród pracowników dużych korporacji. Trend ten na przestrzeni ostatnich kilku lat bardzo się zmienił, ludzie zaczęli o siebie dbać, zdrowo się odżywać, a każdą wolną chwilę spędzać aktywnie. I obecnie wizerunek pracowników dużych przedsiębiorstw przeszedł ogromną metamorfozę od puszystych „korpomisiów” do wysportowanych mężczyzn i kobiet, po których nie często widać zmęczenie i kojarzą się raczej z drużyna sportową, a nie zespołem audytowym.

Takie zmiany niezmiernie nas cieszą, z pewnością dużą zasługą jest atmosfera w pracy, która uległa poprawie, a jak wiadomo zdrowa dusza – zdrowe ciało. Pracownicy są teraz ozdobą korporacji. Zadowolenie z pracy plus naprawdę spore wynagrodzenie tworzą mieszankę wybuchową widoczną gołym okiem.

Te i wiele innych spostrzeżeń zostały wymienione podczas lunchu po bardzo wyczerpującym projekcie.