Piękna, rustykalna kuchnia – jak ją ozdobić?

Kuchnia to miejsce, gdzie nie tylko gotujemy – niejednokrotnie jest to pomieszczenie w którym również spożywamy posiłki oraz czytamy, dorabiamy lekcje i wiele innych. Miejsce to powinno być nie tylko przytulne, ale przede wszystkim funkcjonalne. By jednak zabrać się za jej dekorowanie, najpierw należy zadbać o to, aby była ona odpowiednio wyposażona -przede wszystkim zadbajmy o ściany i podłogi.

Ściany mogą pozostać pomalowane odpornymi na działanie brudu farbami, ale bardzo przydatnym rozwiązaniem może okazać się również zastosowanie specjalistycznych, grubszych tapet, które nie tylko pozwalają na piękne ozdobienie kuchni, ale również na przemywanie ich powierzchni, kiedy zajdzie potrzeba. Kolejnym ważnym elementem jest odporna podłoga – najczęściej wykorzystujemy kafelki, które odporne są na działanie wilgoci oraz na ścieranie. Ich utrzymanie w czystości również nie nastręcza wielu problemów. Kafelki dobierajmy pod kolor kuchni, lub też na zasadzie silnego kontrastu. Jakie artykuły dekoracyjne sprawdzą się w naszej kuchni? W zależności od wystroju jaki wybierzemy mogą być one rustykalne jak i nowoczesne – zarówno jedne jak i drugie znajdziemy w licznych sklepach wnętrzarskich, popularnych sklepach budowlanych oraz sklepach z antykami. W kuchni z pewnością znajdzie się miejsce na doniczki z ziołami – to nie tylko ozdoba, ale także doskonały sposób, aby w naszym jadłospisie pojawiła się mięta, tymianek, bazylia i wiele innych. Konieczne jest również zapewnienie roślinom odpowiedniego nasłonecznienia. W przypadku kuchni, gdzie okna są niewielkie wart wykorzystać również… ściany! Na ścianach wystarczy zamontować odpowiednie wsporniki dla doniczek czy dla półeczek i gotowe!

Ważnym elementem kuchni mogą okazać się również dodatki do wnętrz – jeśli pragniemy, aby w kuchni panował rodzinny klimat skupmy się na licznych ramkach ze zdjęciami – warto wybrać różnorodne i ustawić je obok siebie na ścianie – efekt ten jest niezwykle modny w ostatnim czasie. Warto również wykorzystać plakaty z ulubionymi cytatami i również oprawić je w ramki.