Dobry i tani fotograf na ślub

Każda osoba organizująca ślub i przyjęcie weselne wie, jakie są tego koszty. Szukamy, więc pewnych oszczędności. Nieco tańsza kapela lub dj, albo fotograf, który uwieczni ten dzień. Wielu osobom wydaje się, że tańszy fotograf oznacza gorsze zdjęcia ślubne. Jest to bardzo złe podejście, bo wysoka cena wcale nie oznacza lepszej, jakości zdjęć.

Najlepszym miejscem na poszukiwanie fotografa na ślub jest przede wszystkim Internet. Można tutaj znaleźć wiele interesujących i konkurencyjnych propozycji. Dużą zaletą poszukiwania w tym miejscu, jest fakt, że fotograf zwykle umieszcza w nim zdjęcia, które wykonał. W związku z tym możemy przyjrzeć się, jak wygląda jego port folio. Jeśli zdjęcia ślubne nam się podobają, to wtedy pozostaje nam tylko zarezerwować termin.
Jeśli chodzi o sam termin, to kwestia ta jest niezwykle istotna, zwłaszcza, jeśli chodzi o okres wakacyjny. Niejednokrotnie poszukiwanie fotografa należy zacząć z ponad rocznym wyprzedzeniem. Fotografia ślubna to pamiątka, a więc fotograf, którego zatrudnimy musi być dobry, nie oznacza to jednak, że musi mieć kilkuletnie doświadczenie, czasem studenci Akademii Sztuk Pięknych proponują wykonanie zdjęć w dużo niższej cenie. Z drugiej jednak strony ze względu na ogromną konkurencję, każdy fotograf chce przyciągnąć klientów obniżając cenę i proponując lepszą ofertę.
Coraz częściej każdy fotograf wykonuje dla nowożeńców jeden album bez dodatkowych opłat, ale jeśli zamówmy u niego kolejny, wtedy za niewielką dopłatą możemy taki prezent podarować rodzicom oraz babciom. Kolejną ważną kwestią jest plener. W zasadzie większość fotografów oferuje swoim klientom taką usługę wliczoną w cenę. Należy się jednak upewnić, czy aby na pewno wykona ją bez dodatkowych opłat.

Ponadto ważna jest kwestia dojazdu np., jeśli fotograf mieszka w Bydgoszcz, a my organizujemy wesele w odległości 40-50 km od Bydgoszczy, to wtedy należy się upewnić, że nie pobierze on dodatkowej opłaty za taką usługę. Niewątpliwie jednak wciąż można znaleźć dobrego i taniego fotografa.