Dlaczego warto zdecydować się na dropshipping

Dropshipping to model sprzedaży. Polega na tym, iż klient zamawia produkt w sklepie internetowy, który nie posiada własnego magazynu i nie zajmuje się wysyłką. Współpracuje z hurtownią, której przekazuje zamówienia, a następnie to prac owcy hurtowni zajmują się wysyłką towaru do klienta.

Ten model logistyczny posiada dużo zalet i warto się na niego zdecydować, a oto powody, dla których warto zamienić zwykły model pracy firmy na dropshipping
Przede wszystkim oszczędzamy miejsce. Nie da się ukryć, że prowadzenie sklepu internetowego również wymaga miejsca. Przecież gdzieś trzeba przetrzymywać towar. Zwykle sprzedawcy w takich sklepach zapełniają domowe garaże lub inne pomieszczenia. Nie zawsze też warunki przechowywania są odpowiednie. Jeśli więc zależy nam na oszczędzaniu miejsca i pieniędzy za ewentualny wynajem magazynu, najlepszym wyjściem będzie właśnie dropshipping.

Czas – zawsze nam go brakuje, zwłaszcza, jeśli prowadzimy własny biznes. W sklepach internetowych często znajduje się informacja, że zamówienia przyjmowane są do 14 lub przypomnienie, że towar zamówiony w środę po południu zostanie wysłany dopiero w poniedziałek. Oczywiście każdy potrzebuje również czas na życie i relaks. Dlatego też nie może ciągle kontrolować zamówień, a tym bardziej codziennie wysyłać paczek. W przypadku dropshippingu sprzedawca nie musi codziennie udawać się na pocztę lub do firmy kurierskiej. To również ważna informacja dla tych, którzy zajmują się sprzedażą, ale bardzo ograniczoną, więc dobra umowa z firmą kurierską jest raczej nie do ściągnięcia. W ten oto sposób sprzedawca traci klientów, którzy mogliby zakupić jego produkt, ale tak naprawdę nie chcą przepłacać za wysyłkę.

Zamrożone pieniądze to chyba nic gorsze, zwłaszcza, że biznes może się nie udać. Wielu sprzedawców stara się szukać niszy na rynku, ale zanim produkt zyska popularność, zwykle zalega w firmowym magazynie. Dzięki rozwiązaniu, jakim jest dropshipping ten problem przestaje istnieć. Nie musimy brać od hurtowni kontenera, jakiego produktu, tylko bierzemy tyle ile w danej chwili jest potrzebne.
Podsumowując dropshipping to świetnie rozwiązanie zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw.