Modna mała architektura – ładne i praktyczne rolety

Elementy wykorzystywane do dekoracji elewacji domów stanowią bardzo ważną część w całej aranżacji. Potrafią być subtelną ozdobą, albo też całkowicie zniweczyć planowany efekt. Niemałym wyzwaniem jest zasłonięcie tarasów, które zazwyczaj są przedłużeniem salonów i stanowią tę część domu, w której toczy się bogate życie towarzyskie.

Ponieważ w większości tarasy lokalizuje się na południowej ścianie, koniecznie należy zadbać o odpowiednie jej przesłonięcie, by letnie słońce nie stało się uciążliwe podczas popołudniowego biesiadowania. Bardzo modnym i zarazem estetycznym rozwiązaniem są markizy tarasowe, które swoja formą wspaniale spełniają swoje główne zadanie. Dodatkowo, należy dodać, że są one dostępne w bogatej ofercie i praktycznie do każdego stylu domu można wybrać tę właściwą. Podobnie jak tarasy, tak i okna potrzebują solidnego zabezpieczenia.
Tutaj problem jest jednak bardziej złożony, ponieważ nie tylko ma wymiar praktyczny czy estetyczny, ale przede wszystkim ma spełniać wysokie standardy bezpieczeństwa. Idealne okazują się rolety zewnętrzne. Ich wielkim atutem jest szeroki zakres możliwości montażu (podtynkowe, RKS, natynkowe), a także bogata gama kolorystyczna. Warto zainwestować w te posiadające zabezpieczenia antywyważeniowe, które dodatkowo wzmocnią bezpieczeństwo domu przed włamaniem. Szalenie istotnym, a zarazem subtelnym akcentem, który chętnie jest stosowany przez architektów jest ozdobienie jednej ze ścian kwiecistym korytarzem.

Wykorzystywane do tego celu pergole są perfekcyjnym elementem dopełniającym aranżację wokół budynku. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na połączenie piękna z praktycznością i stworzenie nieszablonowego i charakterystycznego otoczenia wokół własnego domu.