Druk ulotek i druk plakatów reklamowych

Wiemy jak ważną rolę odgrywa odpowiednia reklama dla każdej firmy. Bez względu na rodzaj działalności odpowiednio przedstawiona może zwiększyć swą skuteczność na rynku nawet o kilkadziesiąt procent. Jeśli chcemy mieć profesjonalnie reklamę warto zwrócić się do firm zajmujących się zarówno projektowanie, jak i drukiem ulotek reklamowych czy druk plakatów.

Wiele firm proponuje wykonanie projektu i druk ulotek, przedstawiając oferty do akceptacji, doboru właściwych materiałów i sposobu ich wykonania. Wyposażone w odpowiednie maszyny, na przykład do druku offsetowego, mogą wykonać każde zlecenie niezależnie od formatu i ilości zamówionych ulotek. Na pewno dodatkowym atutem staje się posiadanie odpowiedni wyposażonej introligatorni. To właśnie ona pozwala na odpowiednie wykończenie ulotki poprzez szycie, klejenie, falcowanie czy sztancowanie.
Inną technologia tworzenia ulotki może być druk cyfrowy. Jest to forma posiadająca wiele możliwości, a przy wykorzystaniu odpowiednich maszyn i technologii ulotki mogą być drukowane na folii, banerach czy siatkach. Jeśli drukarnia posiada jeszcze możliwość sprawdzania plików, mamy pewność co do efektu końcowego naszego zlecenia.
Inną formą reklamy mogą być plakaty drukowane na papierze kredowym i odpowiednio wykończone. Z uwagi na to, że plakat to forma reklamy umieszczana w miejscach publicznych, charakteryzować ją musi ciekawa grafika i kolorystyka. Najczęściej do tego celu służy papier kredowy z połyskiem o gramaturze sto trzydzieści pięć gramów na metr kwadratowy, który idealnie nadaje się do stosowania na zewnątrz, lecz jest on mniej sztywny od tego rodzaju papieru o gramaturze sto siedemdziesiąt gramów na metr kwadratowy.

Jeśli natomiast zależy nam na trwałości i efektowności plakatu, najlepiej do tego nadaje się papier typu kreda błysk dwieście pięćdziesiąt gramów na metr kwadratowy. Jeśli do tego pokryjemy go lakierem UV, uzyskamy dodatkowy efekt i zwiększymy trwałość tego produktu reklamowego.