Nowoczesne rozwiązania hydrologiczne

Wiedza o ograniczonych zasobach naturalnych oraz istnienie odnawialnych źródeł energii skłania wiele osób do poszukiwania ekologicznych sposobów pozyskania energii. jednym z nich mogą być pompy ciepła. Dzięki nim można zaopatrzyć cały dom w energię cieplną, bez konieczności ponoszenia praktycznie żadnych nakładów na zakup materiałów grzewczych.

pompy ciepłaPompa ciepła magazynuje ciepło pochodzące z głębi ziemi. Wykorzystuje więc tzw. geotermalną energię. Magazynowane ciepło, dzięki systemowi rur jest następnie odprowadzane do domu lub mieszkania. Pompy ciepła doskonale sprawdzą się w nowych domach, gdzie wprowadzono cały szereg rozwiązań energooszczędnych. W domach pasywnych nie ma potrzeby dostarczania dużej ilości ciepła, więc to dostarczone przez pompy ciepła w zupełności wystarczy.
Bardzo ekologiczne i modne w ostatnim czasie jest również pobieranie wody z własnej studni głębinowej. Aby wybudować studnię konieczne będą odwierty studni. Dzięki nim będzie można ustalić w którym miejscu na terenie działki inwestora znajduje się ujęcie wody oraz czy jest możliwość podłączenia się do takiego źródła.
Wiercenie studni głębinowej wcale nie oznacza konieczności zniszczenia całego ogródka. Wiercenie dobywa się za pomocą wiertła głębinowego, które wchodzi pod ziemię na głębokość nawet kilkudziesięciu metrów. W miejsce wykopanego otworu wkłada się metalowe rury, których zadanie polega na zabezpieczeniu wody źródlanej przed zanieczyszczeniem woda gruntowymi, deszczowymi czy ściekami.

Dzięki własnej studni głębinowej możliwe jest znaczące ograniczenie wydatków ponoszonych za wodę. Woda czerpana ze studni jest całkowicie darmowa. Inwestor jedynie na początku ponosi koszty związane z budową studni głębinowej na terenie swojej posesji..