Osiedla niewielkich domków szeregowych

W ostatnich latach powstaje coraz więcej osiedli domków szeregowych, które składają się z niewielkich budynków. Niekiedy cała powierzchnia domu to niecałe sto metrów kwadratowych, a zdarzają się także domki mniejsze, liczące zaledwie siedemdziesiąt metrów kwadratowych powierzchni. Takie domki cieszą się popularnością, albowiem z jednej strony są niedrogie (niekiedy niewiele droższe od mieszkania w blokach), a z drugiej dają posmak mieszkania w prawdziwym domu, równocześnie zapewniając sąsiedztwo wokół.

Nowoczesne domki budowane są tak, że ich architektura zdecydowanie przyciąga wzrok wszystkich, dzięki stosowaniu bardzo nowoczesnych materiałów wykończeniowych.
Poza tym wielką zaletą tychże domków są miejsca parkingowe dla każdego. W miastach takich jak Kraków jest o nie naprawdę bardzo trudno, o czym nietrudno się przekonać.
Liczy się także energooszczędność, która ma zdecydowany wpływ na koszty utrzymania takiego domu. Stosowane są już ciągle systemy takie jak rekuperacja, które umożliwiają spore oszczędności w dziedzinie ogrzewania. Poza tym bardzo często instaluje się także nowoczesne pompy ciepła, które również mają swój spory wkład w oszczędność energii i w tanie ogrzewanie domów.

Jedynym mankamentem takich domków może być to, że buduje się je w pewnym oddaleniu od centrum miasta, czasami kilka kilometrów od granicy miasta. To sprawia, że wielu osobom kłopoty sprawia dojazd. Kiedy jednak w pobliżu znajduje się asfaltowa droga i jest alternatywna komunikacja miejsca, która odciąży w razie czego własny samochód, nie ma na co narzekać. Taki domek może być wspaniałym rozwiązaniem dla całej rodziny.