Słodki i spokojny sen maluszka

Kiczowate zabawki, plastikowa chińszczyzna, dziecięce łóżeczko, które w żaden sposób nie pasuje do wystroju mieszkania… stop!
Narodziny dziecka nie muszą oznaczać zmiany stylowego mieszkania w składnicę przypadkowych kolorów i plastiku. A same zabawki mogą być estetyczne, ale i zdrowe i bezpieczne.

Rodzicielstwo to wspaniała przygoda i ogromne wyzwanie. Każdy z nas chciałby zapewnić dziecku to, co najlepsze. Stylowi rodzice już od najmłodszych lat chcą otaczać maluszka przedmiotami, które są bezpieczne i dobrej jakości, a przy tym po prostu ładne i pasujące do wystroju mieszkania.
Projektanci prześcigają się w wymyślaniu funkcjonalnych i estetycznych przedmiotów, mebli, zabawek dla dzieci. Często to powrót do korzeni okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Coraz większa popularnością cieszą się wiklinowe lub drewniane kołyski oraz kosze dla niemowląt. Świetnie pasują do mieszkania urządzonego w stylu skandynawskim lub minimalistycznego wnętrza, a przy tym ułatwiają zasypianie maluszkowi. Do prostego, eleganckiego designu pasuje też białe łóżeczko lub dostawka do łóżka rodziców. Kolorowe, pstrokate łóżeczka nie tylko nie są już modne, ale rozpraszają dziecko i nie ułatwiają zasypiania.
Nowe trendy widać również w projektach zabawek dla dzieci. Z oczywistych względów rodzice unikają bazarowych, plastikowych lalek czy samochodzików, które mogą okazać się niebezpieczne dla dzieci. Popularnością cieszą się interaktywne zabawki, które uczą mówić lub liczyć, ale również zapomniane do niedawna szmaciane lalki, drewniane naturalne klocki, przytulanki z naturalnych materiałów. Są one ekologiczne, zdrowe i wspomagają rozwój dziecka. Materiałowa lalka, drewniany, prosty wózek dla lalki, przytulanka – pobudzają wyobraźnię lepiej, niż krzykliwe mini-roboty, które grają piosenki po naciśnięciu przycisku.
Ten sam trend znajduje wyraz w ubrankach dla dzieci. Różowe sukienki dla dziewczynki i T-Shirt z bohaterem kreskówki dla chłopca? Obecnie w modzie są przewiewne i wygodne ubranka z naturalnych materiałów: organicznej bawełny, lnu. Są ekologiczne i bezpieczne, ponieważ zwykle do ich barwienia używa się tylko naturalnych barwników.

Design dla dzieci to nie tylko estetyka, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Projektanci zwracają również coraz większą uwagę na ekologię.