Rekuperator a nasze zdrowie

Niewielu z nas, zdaje sobie sprawę, że rekuperator w naszym domu, przyczynia się nie tylko do zwiększenia oszczędności, ale także do poprawy naszego ogólnego samopoczucia. Jak wiemy bowiem, proces rekuperacji, filtruje powietrze, które dostaje się do wnętrza naszego domu.

Taki proces, pozwala z kolei na usuwanie z powietrza wszystkich alergenów, oraz pyłków kurzu, które mogą bardzo niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie. Z ostatnich badań wynika, że osoby z alergią, znacznie lepiej czują się w pomieszczeniach, w których zamontowany jest rekuperator. Taka wentylacja mechaniczna bowiem, sprawia, że do naszego domu wpada tylko i wyłącznie świeże powietrze.
Ciągły dostęp do niego, pozwala nam się czuć znacznie lepiej. Wydaje się zatem, że rekuperacja przyczynia się nie tylko do oszczędności w naszym portfelu. Jest to bowiem głównie, inwestycja w nasze zdrowie. Ponad to, warto również pamiętać, że rekuperator, to pewnego rodzaju domowa klimatyzacja, gdyż schładza ona powietrze, które dostaje się do środka z zewnątrz w upalne dni. Jak więc widzimy, zastosowanie rekuperatorów jest dwojakie. Z jednej strony bowiem, mogą one ogrzewać powietrze dostające się do pomieszczeń, z drugiej zaś schładzać je, w zależności od temperatury jaka panuje na zewnątrz.

Wydaje się zatem, że inwestując w system rekuperacyjny w naszych domach, inwestujemy jednocześnie w swoje zdrowie i lepsze samopoczucie. Inwestycja ta zatem, pomimo dość wysokich kosztów, jest całkowicie zwrotna, także pod względem finansowym, gdyż zwraca się po okresie kilkunastu lat.