Moda? Warto ją promować w mediach?

Dzisiejszy rynek jest pełen różnorakich ofert i aby zaistnieć oraz zostać zapamiętanym przez potencjalnego klienta, trzeba bardzo mocno się postarać. Reklamy w telewizji, gazetach, na billboardach, w radiu i w internecie, roznoszenie ulotek po domach i rozdawanie ich na ulicach, happeningi…

Specjaliści od PR-u mają naprawdę wiele do zrobienia, ponieważ nie tak łatwo się wybić, zrobić coś aż tak oryginalnego, aby skupić uwagę klienta w takim stopniu, żeby on się zdecydował na kupno akurat tego, a nie innego produktu. Dzisiejszy klient jest wymagający i łatwo traci zainteresowanie konkretnym towarem. Zwłaszcza, że ma tak szeroki wybór, iż nie zależy mu na zapamiętaniu mu akurat tego jednego.

Skutecznym sposobem na zapadnięcie w jego pamięci jest regularna i atrakcyjna komunikacja. Składają się na nią: analiza potrzeb klienta i cech produktu.

PR produktowy jest kluczowy, jeśli chodzi o efektywną i efektowną sprzedaż towaru. Ważne są akcje promocyjne, różnorakie testy produktu, organizowanie również audytów konsumpcyjnych, programów edukacyjnych oraz konferencje prasowe. Trzeba bowiem pamiętać, że to media kształtują w dużym stopniu opinię publiczną, a co za tym idzie, również ich wybory. Mając to na uwadze, należy prowadzić biuro prasowe firmy. Nigdy nie można zapomnieć o kontakcie z mediami w celu promocji poszczególnych produktów oraz obszarów działalności firmy. Wszystko powyższe działania mają na celu budowanie zaufania konsumentów do produktu lub usługi, co może mieć przełożenie na wzrost sprzedaży. Branża ubraniowa nie należy do wyjątków, tutaj także trwa walka o klienta.

Powstał SHOWROOM, platforma, która skupia starannie wyselekcjonowane niezależne marki i projektantów mody. Wszystkie produkty są sfotografowane, opisane i zmierzone przez samych projektantów. Dzięki temu każdy ma pewność, co kupuje. Fashion marketing rozwinął się w ostatnim czasie. Ubrania od dawna stanowiły szybko rozwijającą się gałęzią przemysłową. Od zawsze był na nie popyt, dlatego kluczowe jest znalezienie odpowiedniej osoby, która będzie potrafiła sobie z tym należycie poradzić.

Więcej info na Showroom Tweed