Organizujemy SPA we własnym domu

Aby zachować młodość i ładny wygląd skóry, trzeba poświęcić sporo czasu na jej pielęgnację. Ludzkie ciało ulega wyraźnym procesom starzenia około czterdziestego roku życia. Dlatego warto sobie pomóc przez stosowanie odpowiednich kosmetyków. Coraz więcej kobiet decyduje się na domowe SPA. Skrót ten pochodzi od słów Sanus Per Aquam, co w wolnym tłumaczeniu z łaciny oznacza zdrowie przez wodę.

Ponieważ większość zabiegów w salonach urody jest bardzo droga, panie rezygnują z tego luksusu na rzecz domowych metod pielęgnacji. Aby samodzielnie wykonać rytuał SPA, potrzebne są odpowiednie preparaty. Współczesna kosmetyka Warszawa jest zorientowana na dostarczanie klientkom jak najwyższej jakości kremów i balsamów. W drogeriach znajdziemy produkty, które zawartością i działaniem nie różnią się zbytnio od tych stosowanych w gabinetach. Oczywiście nigdy nie osiągniemy takich efektów jak po wizycie u kosmetyczki, ale będą one zbliżone. Nieco więcej problemów dostarcza pielęgnacja twarzy. Należy zachować szczególną ostrożność wybierając krem na dzień i na noc. Ten pierwszy musi być idealnie dopasowany do potrzeb naszej cery. Skóra sucha wymaga głębokiego nawilżenia, natomiast tłusta regulacji serum. Krem na noc może być nieco cięższy i bogatszy w przypadku każdego rodzaju cery. Pamiętajmy, aby nie przesadzić z ilością nakładanych produktów. Zbyt wiele maseczek może wywołać alergię, a nawet poważne podrażnienie skóry.

Dodatkowym problemem są ciągłe zmiany, jakie zachodzą w naszym organizmie. Z biegiem lat skóra mieszana może przeobrazić się w tłustą albo normalną. Dlatego umiar i obserwacja własnego ciała stanowią klucz do sukcesu.