Woskowanie samochodu polega na nałożeniu cienkiej warstwy wosku na lakier samochodu, dzięki czemu może nieco stwardnieć, a następnie polerowaniu go ręcznikiem lub polerką. Choć może się wydawać, że usunąłeś cały wosk z lakieru pojazdu, pozostała cienka warstwa ochronna. Ten płaszcz ochronny, choć niewidoczny gołym okiem, ma wiele zalet w lakierowaniu samochodu.

Woski fusso działają niczym filtr przeciwsłoneczny

wosk soft99 fussoKiedy wychodzisz na słońce, włączasz osłonę przeciwsłoneczną, prawda? Twój samochód nie jest wyjątkiem, pomyśl o wosku jako o osłonie przeciwsłonecznej w samochodzie. Cienka warstwa ochronna wosku pozostawiona na farbie twojego samochodu stanowi barierę, która chroni promienie słoneczne przed uszkodzeniem go. Utrzymując warstwę wosku na farbie samochodowej, zapobiegnie blaknięciu, odbarwianiu i utlenianiu, które są typowymi skutkami uszkodzenia przez słońce. Warstwa wosku nada Twojemu samochodowi lustrzane wykończenie i sprawi, że będzie świecić. Mówimy, że samochód błyszczy, jakby był z salonu. Wosk na poziomie molekularnym poleruje bezbarwną powłokę samochodu i wydobywa kolor i połysk samochodu. Nieraz deszcz pada zaraz po umyciu samochodu. Nie byłoby tak źle, gdyby nie pozostawił samochodu pokrytego plamami wody. Kiedy pada deszcz, woda zbiera się na farbie samochodu, a gdy zaczyna parować, brud i zanieczyszczenia, które były w wodzie, pozostają. Po nałożeniu wosku na samochód woda „zbiera się” i spływa z samochodu. Powoduje to, że na farbie samochodu pozostaje mniej wody, a mniej wody oznacza mniej zanieczyszczeń i brudu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wosków, w tym pasty, woski w płynie i woski w sprayu. Aby zapewnić najlepszą ochronę, połysk w salonie i nawilżanie, zalecamy co miesiąc nakładać wosk soft99 fusso najwyższej jakości. Pomiędzy każdą aplikacją wosku należy stosować wosk soft99 fusso za każdym razem, gdy myjesz samochód. Niektórzy ludzie mogą postrzegać nakładanie wosku jako dodatek do swojego samochodu, coś, co robisz na specjalne okazje, aby zapewnić dodatkowy połysk. Ale woskowanie samochodu jest w rzeczywistości czymś, co należy robić regularnie. Zbyt często właściciele samochodów zapewniają regularną konserwację silnika pojazdu i całkowicie ignorują jego wygląd zewnętrzny, z wyjątkiem kilku podróży przez myjnię na stacji benzynowej.

Zewnętrzna część samochodu również wymaga regularnej pielęgnacji. Zaniedbanie malowania może nie prowadzić do problemów z wydajnością mechaniczną, ale będzie skutkować niższą wartością odsprzedaży, tak jak w przypadku, gdy nigdy nie wymieniłeś oleju. Regularna konserwacja zewnętrzna sprawi, że Twój samochód będzie wyglądał jak nowy przez lata po zakupie.