Oglądając pewien program na amerykańskim kanale zastanawiałam się nad jednym, nad wpływem Morza Bałtyckiego na turystykę morska. To, ze ludzie jeżdżą nad Bałtyk na wakacje jest oczywiste, jednak turystyka morska to coś zupełnie innego. Są to wyprawy, które przeznaczone są w celu wędkowania. Ludzie wybierają się na otwarte morze i tam łowią dla siebie ryby. Czy to jest popularne w Polsce? Zastanówmy się nad tym analizując nasze społeczeństwo.

Kto zajmuje się wędkarstwem morskim?

wędkarstwo morskie w PolsceWyobraźmy sobie, że jedziemy nad morze. Pierwsze, co nam się wrzuca w oczy, to bannery z reklamami. W ten sposób reklamują się głównie smażalnie ryb, organizatorzy rejsów statkami, a także poławiacze ryb, którzy chcieliby zarobić na turystyce morskiej. Posiadając kutry i wolne miejsce, za opłatą mogliby zabierać turystów, którzy z miłą chęcią rozerwaliby się na morzu wędkując. Jak się okazuje, takich form rozrywek jest coraz więcej. Wszystko dlatego, że współcześni mężczyźni zajęci pracą zawodową w ciągu roku nie mają kiedy odpocząć. To oni głównie wybierają się na takie wyprawy. Wędkarstwo morskie w Polsce przede wszystkim uprawiane jest przez mężczyzn, którzy zajmują się również wędkarstwem śródlądowym na rzekach i jeziorach. Wędkarstwo morskie jest dla nich nie lada wyzwaniem oraz atrakcją. Czy znacie wędkarza, który nie chciałby się wybrać na kilkudniowy rejs kutrem w celu łowienia dorszy? Myślę, że nie. Jest to marzenie każdego wędkarza. Społeczeństwo nie jest biedne, więc można śmiało powiedzieć, że coraz więcej osób sobie na to pozwala. Na masową skalę osoby zamieszkujące północną część Polski wypływają na może z uwagi na fakt, że mają bliżej. Robią to niekiedy regularnie. Mężczyźni z pozostałych regionów wykonują tę czynność okazjonalnie. Nie jest też do końca powiedziane, że to zajęcie tylko dla mężczyzn. Również kobiety lubią wypływać na może i wędkować. Wszystko zależy od upodobań. Czasami całe rodziny się wybierają – jest to wspaniała atrakcja i możliwość integracji, która zacieśnia więzy rodzinne.

Według analizy, wędkarstwo morskie w Polsce jest popularne. Należy do specyficznych form spędzania wolnego czasu, jednakże pozytywnie wpływa na aspekty psychologiczne każdego człowieka. Po prostu wędkując w ciszy na morzu, człowiek może odpocząć. Przy okazji jest w stanie złowić rybę, którą potem zje na kolację. Wybierając się na takich rejs mamy duże możliwości wyboru organizatora. Nie brakuje mu klientów, ale firm zajmujących się tą czynnością również nie brakuje. Wędkarstwo morskie jest przyjemne.