Wakacje to wyjątkowy czas w roku. Każdy z nas odlicza zapewne dni do długo wyczekiwanego urlopu. Również nasze dzieci nie mogą się doczekać, aż w końcu nastanie koniec roku szkolnego. Jednocześnie jest to moment, gdy wielu rodziców staje przed dylematem, co zrobić ze swymi pociechami przez dwa miesiące przerwy w nauce. Wielu z nas wysyła dzieci na kolonie czy obozy wakacyjne. Inną alternatywą jest wyjazd do dziadków czy wujków, którzy mieszkają w innym rejonie Polski. Jeśli dysponują oni dużą ilością wolnego czasu, to jest to bardzo komfortowe rozwiązanie.

Wypoczynek na wczasach blisko gór

długie wczasy w górach z dziećmiWiększość rodziców spędza podczas roku szkolnego stosunkowo mało czasu z własnymi maluchami. Osiem godzin w pracy, dojazdy i załatwianie codziennych spraw sprawia, że zostaje nam niewiele chwil, które możemy poświęcić najbliższym. Wakacje są takim wyjątkowym czasem, kiedy choć przez kilka lub kilkanaście dni możemy skupić swoją uwagę wyłącznie na członkach najbliższej rodziny. Wielu z nas w takiej sytuacji wybiera popularne ostatnio wyjazdy za granicę. Dużym powodzeniem cieszą się niezmiennie ciepłe kraje takie jak Włochy, Francja czy Hiszpania. Nie brakuje też zwolenników wakacji w Egipcie czy Tunezji. Od lat bardzo wiele osób niezmiennie decyduje się na wypoczynek nad polskim morzem. Ci, którzy nie lubią godzinami opalać się na słońcu lub nie przepadają za wodą, chętnie wybiorą długie wczasy w górach z dziećmi. Jest to z pewnością bardzo aktywna forma wypoczynku. Chodzenie po górach poprawia kondycję i wpływa korzystnie na pracę mięśni, które nie mają zbyt wiele okazji, by wykazać się podczas codziennej pracy przy biurku czy siedzenia w szkolnej ławce. Wbrew pozorom istnieje też sporo osób, które nie przepadają za letnimi upałami. Spacer górskim, leśnym szlakiem zapewnia w takiej sytuacji ochłodę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Trudno też nie wspomnieć o zaletach gór zimą, które doceniają fani białego szaleństwa na nartach czy snowboardzie. Zdobycie górskiego szczytu też jest zawsze dużym przeżyciem, nawet jeśli nie jest to góra o jakiejś imponującej wysokości.

Nasze dzieci będą miały dużą frajdę, gdy będą mogły po powrocie do szkoły pochwalić się rówieśnikom, że udało im się wejść samodzielnie na samą górę i podziwiać roztaczający się stamtąd niepowtarzalny krajobraz. Jeśli więc do tej pory wasza rodzina wybierała zawsze wyjazdy nad Bałtyk lub zagraniczne wojaże, to może warto dać szansę pięknym polskim górom? Taka forma wspólnego wyjazdu powinna się spodobać zarówno dorosłym, jak i dzieciom.  

Kategorie: Na wakacje