Czym są rekolekcje? Czy warto się na nie wybrać? Jakie są plusy i czy istnieją jakieś minusy? To tylko kilka pytań, które stawia sobie niemalże każdy człowiek. Zwłaszcza młody. Nie ma w tym niczego dziwnego, dzisiejszy świat nieustannie pędzi i biegnie. Rekolekcje są idealnym czasem, aby się wyciszyć. Odejść trochę od tego świata i zwrócić się do Boga. Nabrać trochę dystansu do życia.

Rekolekcje to nowy początek zmian w życiu

rekolekcje z wyżywieniemTo tylko kilka korzyści jakie mogą dać danemu człowiekowi. Bardzo dobrym wyborem są rekolekcje z wyżywieniem, gdzieś poza naszym miejscem zamieszkania. Dlaczego? Wynika to z kilku kwestii. Przede wszystkim chwilowa zmiana miejsca, zawsze jest dla nas dobra. Łatwiej jest wówczas się oderwać od codziennej gonitwy. Nowe miejsce daje nam niejako nową szansę na spojrzenie na swoje życie w całkiem odmienny sposób. Sprawa kolejna to fakt, że inne miejsce daje nam dużo większą szansę na odpoczynek od codzienności. Dzięki temu łatwiej jest się zregenerować i nabrać sił na nadchodzący, najbliższy czas. Rekolekcje wyjazdowe to, także sposób na to, aby odpocząć od codziennych obowiązków. Głównym powodem wyjazdu na rekolekcje jest przede wszystkim pogłębienie relacji z Bogiem i samym sobą. Można określić to jako spotkanie ze swoim najbliższym przyjacielem. Ponadto rekolekcje są czasem, kiedy chcemy podjąć pracę nad samym sobą. To bardzo wyjątkowy moment w życiu, w którym będziemy mogli spojrzeć na wszystko zupełnie z innej strony. W przypadku rekolekcji oprócz tak zwanej mobilizacji religijnej, dochodzi, także pogłębianie swojej praktycznej wiedzy religijnej. W biegu codziennego życia, nie mamy czasu na to, aby zajmować się pogłębianiem swojej praktycznej wiary. Warto podkreślić, że jest to bardzo ważny temat, a rekolekcje wyjazdowe albo nawet stacjonarne są dobrym sposobem na to, aby chociaż w taki sposób zająć się tematem naszej wiary. Rekolekcje wyjazdowe to, także rewelacyjny sposób na to, aby poznać nowych ludzi i zawrzeć nowe przyjaźnie. W dzisiejszym czasie coraz trudniej nam zawierać przyjaźnie, poznawać nowych ludzi. Żyjemy w nieustannym biegu, poruszając się głównie po tak zwanych mediach społecznych.

Rzadko kiedy spotykamy się ze znajomymi, przyjaciółmi, czy nawet rodziną. Dlatego, też nierzadko dużo osób młodych czuje się samotnymi. Rekolekcje mogą być wspaniałym czasem, w którym naprawimy relacje zarówno z samym sobą, z Bogiem, a także z innymi ludźmi. To połączenie odpoczynku i duchowego wzrostu. Warto jest dać sobie w życiu taki czas.