Nazywanie sportowego obuwia uniwersalnym może wydawać się zaskakujące. Nie na wszystkie okazje przecież się nadaje! Nie założymy go również do każdego rodzaju stroju. Chodzi jednak o to, że paleta kompozycji, jaką można stworzyć z wykorzystaniem tego typu butów jest znacznie szersza, niż mogłoby wydawać się na pierwszy rzut oka. Sneakersy można wykorzystać w naprawdę wielu sytuacjach i stylizacjach. Ponadto tak naprawdę można nosić je przez cały rok, bowiem występują modele dostosowane do różnych warunków pogodowych. 

Sneakersów jest bardzo dużo 

sneakers buty z ćwiekamiKiedy wchodzi się w posiadanie sneakersów, stopniowo jest się coraz bardziej zaskoczonym, w jak wielu sytuacjach dobrze się sprawdzają. Najczęściej można oglądać je w miejskich stylizacjach. To cecha charakterystyczna ostatnich czasów: buty sportowe tryumfalnie wymaszerowały z boiska i znalazły sobie wygodne miejsce w innych przestrzeniach. Rozgościły się tam na dobre, ku radości ich użytkowników. Trudno bowiem o obuwie zapewniające większy komfort użytkowania w tak wielu sytuacjach. Kiedy czeka nas długi i meczący dzień, zakładamy jak najbardziej wygodne buty. Podobnie, gdy zamierzamy spędzać czas aktywnie. Pasują więc do tego idealnie sneakersy, które przecież pierwotnie stworzone zostały dla bardzo wymagających użytkowników, czyli sportowców. Obecnie produkowane są przez największe marki sportowe i obuwnicze. Nawet niektórzy producenci ubrań mają w swojej ofercie ten typ obuwia. Występuje ono w tak wielu odmianach, że trudno je nie tylko zliczyć, ale i usystematyzować. Jedyne, co występuje niemal zawsze, to gumowa podeszwa i sznurowadła. Poza tym panuje wielka różnorodność fasonów oraz wzorów, nie wspominając już o zestawach kolorystycznych. Buty przeznaczone na chłodniejsze pory roku wzbogacane są często o dodatkowe ocieplenie. Różne modele ozdabiane są również haftami, nadrukami czy suwakami. Mogą nawet występować jako sneakers buty z ćwiekami. Co ciekawe, obuwie tego typu noszone jest równie chętnie przez dzieci i dorosłych, kobiety i mężczyzn.

Pojawiają się więc w pracy, w szkole, na uczelni, w sklepie, na ulicy czy w kawiarni. Czasami są nawet elementem eleganckich stylizacji. Ważne jest, by nie bać się nietypowych czy oryginalnych rozwiązań. Buty sportowe nadają się świetnie do tworzenia modnych i wygodnych kreacji. Staja się powoli wyznacznikiem miejskiego stylu. Jeżeli jeszcze nie posiadasz sneakersów w swojej szafie, nie pozostaje nic innego, jak wybrać swój wymarzony fason i przekonać się, jak bardzo są przydatne.