Generalnie przy naszym ogrodzie zawsze najwięcej pracy jest w czasie wiosny oraz lata. Wówczas szczególnie kłopotliwe jest to, że musimy w miarę systematycznie kosić nasze trawniki. Gdy pada ciepły wiosenny deszcz to wzrost trawy jest bardzo szybki. Najbardziej narzekają wówczas szczególnie te osoby, które muszą kosić trawniki o bardzo dużej powierzchni. Perspektywa pchania kosiarki po tak dużym terenie jest naprawdę niezbyt zachęcająca i chętnie szukamy kogoś kto by nas w tym zadaniu wyręczył.

Sprawdzone wersje kosiarek robotów

kosiarka robotGdy mówi się na temat kosiarek to większość osób ma przed oczami rozwiązania klasyczne. Mowa tutaj oczywiście o kosiarkach spalinowych, których odgłosy są słyszalne z bardzo daleka. Kosiarki te są skuteczne ale jednak korzystanie z nich niekoniecznie należy do rzeczy łatwych. Najbardziej kłopotliwe bywa koszenie wtedy gdy mamy trawnik na powierzchni pochyłej. Wówczas konieczne jest pchanie takiej kosiarki pod górę i dodatkowo gdy jest on mocno zarośnięty to czynność ta jest jeszcze bardziej utrudniona. Przez pewien czas prawdziwym hitem były kosiarki wyposażone w napęd. Można było na takim traktorku usiąść i jeździć po całym trawniku. Jednak nie da się ukryć, że taka kosiarka przecież również wymagała uczestnictwa osoby, która będzie ją obsługiwać. W związku z tym zaczęto prowadzić badania nad stworzeniem kosiarki, która będzie działała w pełni bezobsługowo. Takim sprzętem jest kosiarka robot. Urządzenia tego typu posiadają wbudowane, bardzo mocne akumulatory, które są w stanie wystarczyć na bardzo długo. Jednak wraz z urządzeniem producenci sprzedają również specjalne stacje pozwalające na szybkie ładowanie kosiarki. Taką stację dokującą należy umieścić w takim miejscu by kosiarka mogła łatwo do niej podjechać w celu podładowania akumulatorów. Jak widać korzystanie z takich kosiarek nie będzie więc wymagało niczego poza początkowym skonfigurowaniem urządzenia. Nawet o ładowaniu kosiarki będziemy mogli zapomnieć bo będzie się to odbywało automatycznie.

Na dzień dzisiejszy koszenie trawników przy użyciu takich automatycznych kosiarek nie jest żadnym wysiłkiem. Pomyślmy więc jak dużo czasu jesteśmy w stanie zaoszczędzić jeśli będziemy taką kosiarkę posiadać. Już nigdy nie będziemy musieli poświęcać paru godzin w tygodniu by skosić trawnik wokół domu. Warto również wspomnieć, że niektóre modele kosiarek automatycznych posiadają nawet wbudowane czujniki deszczu. Dzięki temu podczas gdy zacznie padać to nasza kosiarka przerwie pracę i wróci do stacji dokującej.